Kilpailu

T U L O K S E T

© Kauhajoen Karhu

Kilpailun sarjat: N8; M8; N9; M9; N10; M10; N11; M11; N12; M12; N14; M14; N16
; M16; N18; M18; M60; M50; N40; M40; NYL; MYL

N8 Tytöt 8 vuotta 1.1 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Heta Harju               Ilmajoen Kisa    5.37,4
  2. Manna Keski-Kokko        Jalasjärven J    5.38,5       0.01,1
  3. Outi Hietamäki           Seinäjoen Hii    5.45,9       0.08,5
  4. Hilda Rintamäki          Kankaanpään U    5.49,2       0.11,8
  5. Vera Korkiakangas        Härmänseudun     5.55,8       0.18,4
  6. Pinja Kuoppala           Kauhajoen Kar    8.03,8       2.26,4
Sarjaluettelo

M8 Pojat 8 vuotta 1.1 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Jussi Niemelä            Kauhajoen Kar    4.30,9
  2. Juho Puumila             Jalasjärven J    5.02,5       0.31,6
  3. Jaakko Puumila           Jalasjärven J    5.40,8       1.09,9
  4. Eero Luhtanen            Jalasjärven J    7.41,1       3.10,2
Sarjaluettelo

N9 Tytöt 9 vuotta 1.5 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Anni Hietamäki           Seinäjoen Hii    5.20,9
  2. Sandra Ingves            Närpes Kraft     5.24,5       0.03,6
  3. Hilja Kurunmäki          Seinäjoen Hii    5.36,8       0.15,9
  4. Elina Viinamäki          Jalasjärven J    5.53,1       0.32,2
  5. Sanni Koivula            Laihian Luja     5.57,7       0.36,8
  6. Anna Saine               Kankaanpään U    6.04,9       0.44,0
  7. Kerttu Rajala            Seinäjoen Hii    6.14,2       0.53,3
Sarjaluettelo

M9 Pojat 9 vuotta 1.5 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Antero Yli-Peltola       Jalasjärven J    5.16,3
  2. Arvi Riutta              Härmänseudun     5.34,7       0.18,4
  3. Aaro Lakso               Laihian Luja     5.50,4       0.34,1
  4. Konsta Kalliomäki        Kauhajoen Kar    6.01,3       0.45,0
  5. Rasmus Takala            Härmänseudun     6.17,2       1.00,9
Sarjaluettelo

N10 Tytöt 10 vuotta 1.5 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Aliisa Riippi            Seinäjoen Hii    4.51,9
  2. Inka Kuusiluoma          Parkanon Urhe    5.42,5       0.50,6
  3. Olivia Laasanen          Ilmajoen Kisa    5.48,7       0.56,8
  4. Viola Kurunmäki          Seinäjoen Hii    6.06,6       1.14,7
  5. Saana Kuoppala           Kauhajoen Kar    7.09,3       2.17,4
  6. Tiia Varsamäki           Kauhajoen Kar    7.44,6       2.52,7
  7. Milja Samppala           Kauhajoen Kar    8.34,7       3.42,8
Sarjaluettelo

M10 Pojat 10 vuotta 1.5 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Oula Kuusiluoma          Parkanon Urhe    5.10,3
  2. Lauri Peura              Kauhajoen Kar    5.12,3       0.02,0
  3. Rasmus Hemminki          Laihian Luja     5.38,3       0.28,0
Sarjaluettelo

N11 Tytöt 11 vuotta 2.4 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Aino Aarnio              Ylöjärven Ryh    7.49,9
  2. Maija Rajala             Seinäjoen Hii    9.07,2       1.17,3
  3. Inez Sandberg            Närpes Kraft     9.08,7       1.18,8
  4.  Venla Hietalahti        Kauhajoen Kar   10.04,1       2.14,2
  5. Joanna Kivimäki          Ilmajoen Kisa   11.33,1       3.43,2
Sarjaluettelo

M11 Pojat 11 vuotta 2.4 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Matias Hietamäki         Seinäjoen Hii    8.05,2
  2. Kaleva Tyystjärvi        Vähänkyrön Vi    8.10,6       0.05,4
  3. Frans Rintamäki          Kankaanpään U    8.35,3       0.30,1
  4. Erik Lillqvist           Ylöjärven Ryh    8.47,0       0.41,8
  5. Otto Niemelä             Kauhajoen Kar    9.07,8       1.02,6
Sarjaluettelo

N12 Tytöt 12 vuotta 2.4 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Olivia Kumara            Laihian Luja     7.35,9
  2. Sanni Hoskari            Alavuden Urhe    8.17,9       0.42,0
  3. Nea Luhtasaari           Seinäjoen Hii    8.33,9       0.58,0
  4. Inka Harju               Ilmajoen Kisa    9.11,5       1.35,6
  5. Serafina Karjanlahti     Ilmajoen Kisa    9.11,6       1.35,7
  6. Eeva Antikainen          Ilmajoen Kisa    9.14,9       1.39,0
  7. Susanna Yli-Peltola      Jalasjärven J   10.08,1       2.32,2
  8. Henna Nisula             Teuvan Rivakk   10.19,0       2.43,1
  9. Emma Varsamäki           Kauhajoen Kar   12.00,3       4.24,4
 10. Emma Puumila             Jalasjärven J   14.03,7       6.27,8
Sarjaluettelo

M12 Pojat 12 vuotta 2.4 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Lari Riippi              Seinäjoen Hii    8.07,6
  2. Paavo Frusti             Ylistaron Kil    8.50,7       0.43,1
  3. Henri Saunaluoma         Kankaanpään U    8.52,0       0.44,4
  4. Arttu Viinamäki          Jalasjärven J    8.54,8       0.47,2
  5. Samuel Kiviharju         Ilmajoen Kisa    9.17,4       1.09,8
  6. Roope Hemminki           Laihian Luja     9.25,3       1.17,7
  7. Eemeli Kallio-Kokko      Kauhajoen Kar   10.51,6       2.44,0
Sarjaluettelo

N14 Tytöt 14 vuotta 3.2 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Ada Aarnio               Ylöjärven Ryh    9.40,7
  2. Sini Hietamäki           Seinäjoen Hii    9.57,7       0.17,0
  3. Minea Näsi               Seinäjoen Hii   10.24,1       0.43,4
  4. Sirja Tyystjärvi         Vähänkyrön Vi   10.26,3       0.45,6
  5. Venla Koivula            Seinäjoen Hii   10.46,8       1.06,1
  6. Lilja Lehtelä            Alajärven Ank   10.59,1       1.18,4
  7. Milla Kalliokoski        Ilmajoen Kisa   11.03,7       1.23,0
  8. Isabella Lillqvist       Ylöjärven Ryh   11.09,6       1.28,9
  9. Iida Asunmaa             Alavuden Urhe   11.47,0       2.06,3
 10. Sofia Karjanlahti        Ilmajoen Kisa   11.47,3       2.06,6
 11. Siiri Peura              Kauhajoen Kar   12.09,7       2.29,0
 12.  Vilma Hietalahti        Kauhajoen Kar   13.56,9       4.16,2

 Poisjääneet   1
  -  63.  40080188  Erika Ingves             Närpes Kraft Skidförening
Sarjaluettelo

M14 Pojat 14 vuotta 3.2 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Otto Hirvilampi          Ähtärin Urhei   10.00,7
  2. Teemu Pajuranta          Seinäjoen Hii   10.14,8       0.14,1
  3. Kosti Saine              Kankaanpään U   10.55,2       0.54,5
  4. Anton Ingves             Närpes Kraft    10.59,1       0.58,4
  5. Elias Pirneskoski        Vähänkyrön Vi   11.04,7       1.04,0
  6. Saku Jaakkola            Isojoen Urhei   11.06,3       1.05,6
  7. Mika Kärkkäinen          Kortesjärven    11.06,5       1.05,8

 Poisjääneet   1
  -  77.  40164672  Veeti Kortehisto         Seinäjoen Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N16 Tytöt 16 vuotta 3.2 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Emma Haglund             Sundom IF       10.55,2
  2. Emilia Melender          Seinäjoen Hii   11.32,1       0.36,9
  3. Laura Kauhajärvi         Kauhajoen Kar   12.02,9       1.07,7
Sarjaluettelo

M16 Pojat 16 vuotta 6.4 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Samuli Kuusinen          Jämin Jänne     18.30,6
  2. Matias Nevala            Seinäjoen Hii   19.39,0       1.08,4
  3. Atte Kortehisto          Seinäjoen Hii   20.06,2       1.35,6
  4. Niko Heikkilä            Kauhajoen Kar   20.26,5       1.55,9
  5. Pekka Frusti             Ylistaron Kil   20.55,9       2.25,3
  6. Heikki Lehtelä           Alajärven Ank   20.58,7       2.28,1
  7. Jere Harju               Ilmajoen Kisa   21.56,1       3.25,5
  8. Teemu Havimäki           Ilmajoen Kisa   22.52,8       4.22,2
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 6.4 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Maria Hoskari            Alavuden Urhe   21.04,5
  2. Anna Ruokola             Seinäjoen Hii   23.16,1       2.11,6
  3. Annika Tunturi           Honkajoen Seu   23.17,4       2.12,9
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 6.4 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Petteri Mattila          Teuvan Rivakk   17.16,4
  2. Juho Syrjäläinen         Jämin Jänne     18.50,2       1.33,8
  3. Santeri Leikas           Teuvan Rivakk   18.54,1       1.37,7
  4. Ossi Hietaharju          Ilmajoen Kisa   20.46,0       3.29,6
  5. Pauli Frusti             Ylistaron Kil   21.43,7       4.27,3
Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta 6.4 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Mauri Alakoskela         Lapuan Virkiä   20.08,4
  2. Rauno Tuomi              Nakkilan Vire   21.42,3       1.33,9
  3. Aaro Aaltonen            Virtain Urhei   22.52,6       2.44,2
Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta 6.4 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Jouko Vaali              Virtain Urhei   17.09,5
  2. Markku Mäkelä            Virtain Urhei   17.18,1       0.08,6
  3. Asko Sippola             Kuortaneen Ku   18.17,5       1.08,0
  4. Jouko Lehtelä            Alajärven Ank   19.28,9       2.19,4
  5. Timo Vetämäjärvi         Alavuden Urhe   19.51,5       2.42,0
  6. Ari Niittymäki           Skiteam 105     21.36,2       4.26,7
Sarjaluettelo

N40 Naiset 40 vuotta 6.4 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Sirpa Harju              Ilmajoen Kisa   24.38,7
Sarjaluettelo

M40 Miehet 40 vuotta 6.4 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Miikka Raivio            Virtain Urhei   17.53,9
  2. Marko Nisula             Teuvan Rivakk   18.01,4       0.07,5
  3. Petri Kurunmäki          Seinäjoen Hii   18.44,5       0.50,6
  4. Jarkko Rajala            Seinäjoen Hii   19.23,5       1.29,6
  5. Mika Lepistö             Nakkilan Vire   25.23,2       7.29,3
Sarjaluettelo

NYL Naiset 6.4 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Roosa Niemi              Jämin Jänne     20.09,5
  2. Laura Talvitie           Ilmajoen Kisa   20.42,1       0.32,6
  3. Jenni Talvitie           Ilmajoen Kisa   21.32,8       1.23,3
  4. Suvi Hietaharju          Ilmajoen Kisa   24.30,6       4.21,1
  5. Jonna Rinta-Keturi       Jurvan Urheil   25.35,0       5.25,5
  6. Juulia Puheloinen        Valkeakosken    25.48,7       5.39,2
Sarjaluettelo

MYL Miehet 9.6 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Santeri Virta            Parkanon Urhe   27.27,5
Sarjaluettelo