Kans. AH kilpailu 15.1.2017 Kauhajoella

T U L O K S E T

© Kauhajoen Karhu

Kilpailun sarjat: N9; M9; N11; M11; M13; N13; M15; N15; M17; N17; N19; N21; NYL
; M19; M21; MYL; M35; M40; M45; M50; M55; M60; M65; M70; M75; N45; N50

N9 Tytöt 9 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Sandra Ingves            NKB             10.23,2                     0+0=0
  2. Anni Hietamäki           SHS             11.14,3       0.51,1        0+0=0
  3. Jasmiina Nelimarkka      SHS             11.33,3       1.10,1        0+0=0
  4. Ella Penttilä            JU              11.40,8       1.17,6        0+0=0
  5. Essi Penttilä            JU              12.17,8       1.54,6        0+0=0
Sarjaluettelo

M9 Pojat 9 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Hannes Bengs             NKB              9.10,3                     0+0=0
  2. Joonas Köykkä            YKV              9.38,5       0.28,2        1+0=1
  3. Eetu Muhonen             SHS             11.31,8       2.21,5        1+2=3
  4. Niilo Keskinen           VäVi            12.56,7       3.46,4        2+2=4
Sarjaluettelo

N11 Tytöt 11 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Sanni Hoskari            SHS              8.49,7                     0+0=0
  2. Silja Saarenpää          OH               9.05,1       0.15,4        0+0=0
  3. Erika Kujala             OHS              9.51,6       1.01,9        1+0=1
  4. Selma Lupala             ÖSK             10.22,2       1.32,5        0+0=0
  5. Wendla Strandholm        IF FYREN        10.25,5       1.35,8        1+0=1
  6. Marleena Niemi           AV              10.34,0       1.44,3        0+0=0
  7. Helmiina Nylund          SHS             10.43,2       1.53,5        1+1=2
  8. Nea Luhtasaari           SHS             11.00,0       2.10,3        3+0=3
  9. Tuulia Perttu            IMAS BT         11.41,6       2.51,9        0+1=1
 10. Emma Kauhajärvi          KaKa            12.05,6       3.15,9        0+1=1
Sarjaluettelo

M11 Pojat 11 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Matias Hietamäki         SHS              8.29,3                     0+0=0
  2. Lari Riippi              SHS              9.03,7       0.34,4        0+0=0
  3. Aleksi Hauhia            SHS              9.14,0       0.44,7        0+0=0
  4. Aatu Muhonen             SHS              9.33,3       1.04,0        0+0=0
  5. Luukas Näsi              SHS              9.36,5       1.07,2        0+1=1
  6. Lauri Koivula            UlvUra          10.34,6       2.05,3        0+1=1
  7. Veeti Järvinen           SHS             11.03,5       2.34,2        0+0=0
  8. Benjamin Granskog        NKB             12.29,9       4.00,6        1+2=3

 Poisjääneet   1
  -  27.  40144544  Emil Nyfors              LIF
Sarjaluettelo

M13 Pojat 13 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Jeremias Bengs           NKB             10.05,5                     0+0=0
  2. Eemeli Kuiri             OHS             10.25,9       0.20,4        0+0=0
  3. Antti Huttunen           AV              10.54,8       0.49,3        1+1=2
  4. Teemu Pajuranta          SHS             10.56,7       0.51,2        1+0=1
  5. Eeli Kujala              OHS             11.18,2       1.12,7        4+1=5
  6. Arno Hautaniemi          SHS             11.30,3       1.24,8        1+1=2
  7. Oskari Alila             AV              11.30,7       1.25,2        0+0=0
  8. Veeti Kortehisto         SHS             11.34,3       1.28,8        1+2=3
  9. Mikko Pietarila          OHS             12.01,1       1.55,6        3+3=6
 10. Niko Säily               AV              12.04,3       1.58,8        1+3=4
 11. William Rönn             NKB             12.08,9       2.03,4        0+2=2
 12. Väinö Lupala             ÖSK             12.26,2       2.20,7        1+3=4
 13. Ville Lemberg            SHS             12.42,4       2.36,9        3+2=5
 14. Saku Jaakkola            KaKa            12.54,8       2.49,3        3+1=4
 15. Eetu Penttilä            JU              13.27,7       3.22,2        2+1=3
 16. Iiro Hauhia              SHS             14.07,2       4.01,7        2+0=2
 17. Anton Ingves             NKB             14.48,8       4.43,3        2+2=4
 18. Lauri Kauhajärvi         KaKa            16.50,7       6.45,2        1+1=2

 Poisjääneet   3
  -  40.  40154589  Juuso Joensuu            TVV
  -  50.            Jani Köykkä              YKV
  -  51.            Eemil Naumanen           PuiHiito
Sarjaluettelo

N13 Tytöt 13 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Enni Petrelius           OH              10.34,6                     2+1=3
  2. Lyydia Rainio            TVV             10.49,4       0.14,8        1+1=2
  3. Camilla Minkkinen        SumKu           10.49,9       0.15,3        0+0=0
  4. Minea Näsi               SHS             11.08,2       0.33,6        0+1=1
  5. Erika Ingves             NKB             11.13,0       0.38,4        2+0=2
  6. Sini Hietamäki           SHS             11.15,4       0.40,8        0+2=2
  7. Iida Tuokko              HU-46           11.32,9       0.58,3        0+2=2
  8. Venla Väisänen           SHS             12.09,1       1.34,5        0+1=1
  9. Iida Asunmaan            SHS             12.43,9       2.09,3        2+1=3
 10. Iiris Karppi             IMAS BT         12.59,1       2.24,5        0+3=3
 11. Ella Liljeqvist          LIF             13.04,8       2.30,2        1+2=3
 12. Minja Minkkinen          SumKu           13.35,2       3.00,6        2+3=5
 13. Sari Rantoja             SHS             15.11,5       4.36,9        3+2=5
 14. Jenny Liljedal           NKB             15.34,8       5.00,2        2+4=6
Sarjaluettelo

M15 Pojat 15 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Henri Heikkinen          PuiHiito        11.29,5                     0+0=0
  2. Arttu Heikkinen          PuiHiito        11.35,4       0.05,9        0+1=1
  3. Seeti Salonen            AAH             12.16,6       0.47,1        1+1=2
  4. Ilari Laakso             TVV             12.38,1       1.08,6        1+3=4
  5. Karri Stevander          SHS             12.53,5       1.24,0        1+1=2
  6. Joakim Aikioniemi        OH              13.15,6       1.46,1        2+3=5
  7. Matias Nevalan           SHS             13.25,2       1.55,7        1+1=2
  8. Eetu Keskinen            VäVi            13.26,9       1.57,4        3+4=7
  9. Lauri Järvistö           SHS             13.37,1       2.07,6        3+2=5
 10. Atte Kortehisto          SHS             13.49,2       2.19,7        4+2=6
 11. Turkka Nieminen          SHS             13.56,6       2.27,1        4+3=7
 12. Joonas Nelimarkka        SHS             14.37,2       3.07,7        2+2=4
 13. William Granskog         NKB             14.39,3       3.09,8        3+2=5
 14. Topi Perttu              IMAS BT         14.44,3       3.14,8        1+4=5
 15. Filip Liljeqvist         LIF             15.36,1       4.06,6        3+3=6
 16. Ville Pitkänen           SHS             15.36,4       4.06,9        3+5=8
 17. Roope Lemberg            SHS             16.06,6       4.37,1        2+3=5
Sarjaluettelo

N15 Tytöt 15 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Anniina Rantala          OrJy            12.35,0                     1+1=2
  2. Anni Hyvärinen           OrJy            12.59,0       0.24,0        1+1=2
  3. Maria Hoskari            SHS             13.29,8       0.54,8        1+2=3
  4. Noora Pura               JoPo            13.40,7       1.05,7        0+1=1
  5. Saimi Lupala             ÖSK             13.48,4       1.13,4        3+1=4
  6. Kaisla Ollila            TVV             14.55,4       2.20,4        3+1=4
  7. Tiina Niemi              IMAS BT         15.01,7       2.26,7        3+2=5
  8. Kristiina Niemi          AV              15.13,8       2.38,8        0+0=0
  9. Ina Ylsöbäck             NKB             15.18,7       2.43,7        3+3=6
 10. Lotta Koivula            UlvUra          15.20,2       2.45,2        2+0=2
 11. Laura Kauhajärvi         KaKa            15.49,5       3.14,5        2+1=3
 12. Noora Saarenpää          OH              16.02,4       3.27,4        3+2=5

 Poisjääneet   1
  -  90.  33326272  Kristiina Rantakömi      HU-46
Sarjaluettelo

M17 Pojat17 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Saku Kalliomäki          KaKa            16.01,3                     1+3=4
  2. Jiri Tuominen            HU-46           16.25,4       0.24,1        1+4=5
  3. Onni Kalle Lahdelma      HU-46           16.37,0       0.35,7        0+3=3
  4. Niko Rinta-Keturi        SHS             16.42,3       0.41,0        2+2=4
  5. Matias Vaahtio           UlvUra          17.00,0       0.58,7        1+4=5
  6. Jarkko Rantoja           SHS             17.06,0       1.04,7        3+2=5
  7. Sameli Joronen           SHS             17.36,0       1.34,7        4+2=6
  8. Arttu Paalanen           KALSKE          17.55,6       1.54,3        2+3=5
  9. Eetu Petrelius           OH              17.59,5       1.58,2        5+2=7
 10. Karri Tuokko             HU-46           18.10,9       2.09,6        1+3=4
 11. Juho Kauhajärvi          KaKa            18.19,7       2.18,4        4+3=7
 12. Veikka Ylilauri          SaRe            18.20,2       2.18,9        1+3=4
 13. Artturi Hautaniemi       SHS             18.29,2       2.27,9        0+5=5
 14. Lauri Joukas             SäKU            19.12,1       3.10,8        4+4=8
 15. Juho Koivisto            SHS             19.49,4       3.48,1        5+3=8
 16. Lucas Liljeqvist         LIF             21.43,5       5.42,2       5+5=10

 Poisjääneet   2
  - 108.  32821053  Veeti Laitinen           KALSKE
  - 217.            Sakari Koskela           SHS
Sarjaluettelo

N17 Tytöt 17 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Jatta Tuominen           HU-46           15.45,8                     0+4=4
  2. Johanna Isojärvi         OH              16.00,4       0.14,6        1+2=3
  3. Nella Keskinen           VäVi            16.16,4       0.30,6        2+1=3
  4. Milja Halttunen          KALSKE          16.44,5       0.58,7        2+3=5
  5. Aila-Alisa Aikioniemi    OH              17.18,7       1.32,9        2+1=3
  6. Venla Välläri            PunKu           18.04,1       2.18,3        3+2=5
  7. Wilma Strandholm         IF FYREN        18.07,2       2.21,4        4+3=7
  8. Amanda Nyfors            LIF             18.15,8       2.30,0        3+4=7
  9. Tia-Maria Hautaniemi     SHS             18.20,5       2.34,7        1+4=5
 10. Loviisa Löytynoja        SaRe            18.45,7       2.59,9        3+3=6
 11. Aino Veijalainen         Ski Jyväskylä   21.08,9       5.23,1       5+5=10
 12. Juulia Nelimarkka        SHS             21.17,2       5.31,4        2+2=4
Sarjaluettelo

N19 Naiset 19 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Sofia Joronen            SHS             17.53,1                     2+0=2
  2. Jessi Juurenheimo        HU-46           18.50,5       0.57,4        2+0=2
  3. Emma Hirvonen            KALSKE          19.26,0       1.32,9        2+2=4
  4. Minna Hautaniemi         KaKa            23.43,8       5.50,7        5+2=7

 Poisjääneet   1
  - 125.            Tiina Mäki-Panula        SHS
Sarjaluettelo

N21 Naiset 21 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Sanna-Mari Purola        SHS             22.07,7                     2+3=5
  2. Camilla Tuominen         HU-46           23.32,6       1.24,9        1+1=2
  3. Sonja Harjuntausta       AAH             24.22,5       2.14,8        5+2=7
  4. Vilma Ylilauri           SaRe            24.32,8       2.25,1        2+4=6
  5. Emmi Hautaniemi          KaKa            24.54,3       2.46,6        3+2=5
  6. Katri Ala-Aho            KaKa            25.08,9       3.01,2        0+2=2
  7. Krista Leskinen          TVV             25.13,9       3.06,2        2+3=5
  8. Tessa Uusitalo           AAH             25.21,5       3.13,8        2+1=3
  9. Anni Salmenharju         RiKi            29.43,9       7.36,2        3+1=4
Sarjaluettelo

NYL Naiset

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Jessika Rolig            AAH             20.25,9                     2+1=3
  2. Venla Lehtonen           IU              20.40,0       0.14,1        1+1=2
  3. Johanna Pykäläinen       KontU           20.50,6       0.24,7        1+2=3
  4. Riikka Haataja           SaRe            21.45,6       1.19,7        1+1=2
  5. Mira Holopainen          LHS             22.03,5       1.37,6        2+4=6
  6. Annika Sjöström          LIF             22.53,3       2.27,4        3+2=5
  7. Caroline Sandelin        NKB             23.12,3       2.46,4        3+0=3
  8. Emmi Floor               KUIKIS          23.40,1       3.14,2        1+2=3
  9. Johanna Keisala          SHS             24.05,2       3.39,3        2+1=3

 Poisjääneet   1
  - 141.  27434471  Anna Hiidensalo          LHS
Sarjaluettelo

M19 Miehet 19 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Pyry Stevander           SHS             19.34,7                     0+2=2
  2. Eero Joukas              SäKU            21.37,1       2.02,4        1+4=5
  3. Oskari Kaunisto          HU-46           22.19,6       2.44,9        0+3=3
Sarjaluettelo

M21 Miehet 21 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Janne Mäkinen            KaKa            26.14,4                     1+1=2
  2. Oskari Joukas            KaKa            26.51,4       0.37,0        1+4=5
  3. Antti Lehtinen           KyKP            26.55,6       0.41,2        2+2=4
  4. Teemu Simola             AAH             31.45,6       5.31,2        2+3=5

 Poisjääneet   1
  - 152.            Jaakko Marttila          KaKa
Sarjaluettelo

MYL Miehet

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Henri Lehtomaa           AAH             22.34,8                     0+0=0
  2. Matti Hakala             AAH             23.06,6       0.31,8        0+2=2
  3. Tuomas Säily             OHS             23.11,3       0.36,5        0+1=1
  4. Lauri Peltoniemi         SaRe            23.30,8       0.56,0        1+0=1
  5. Antti Repo               KontU           23.31,5       0.56,7        0+1=1
  6. Heikki Laitinen                          23.36,5       1.01,7        1+1=2
  7. Mikael Koivunen          AAH             23.41,0       1.06,2        0+1=1
  8. Juhani Tolonen           OHS             24.21,2       1.46,4        1+1=2
  9. Otto Ruusunen            AAH             24.22,3       1.47,5        1+2=3
 10. Jari Ritvaniemi          AAH             24.28,2       1.53,4        1+3=4
 11. Mika Lammi               KaKa            24.36,9       2.02,1        1+1=2
 12. Timo Antila              JU              24.42,8       2.08,0        1+2=3
 13. Eppu Väänänen            KyKP            24.45,2       2.10,4        3+2=5
 14. Eero Viitikko            KaKa            24.58,9       2.24,1        0+1=1
 15. Tuomo Savonmäki          RiKi            25.03,4       2.28,6        2+0=2
 16. Ville Soininen           IisVi           25.32,5       2.57,7        3+2=5
 17. Jaakko Luonuansuu        OHS             25.38,1       3.03,3        0+0=0
 18. Oula Mattila             OHS             26.24,9       3.50,1        1+2=3
 19. Juuso Hakala             LHS             26.34,1       3.59,3        3+2=5
 20. Pekka Karppanen          KIVKIV          26.37,3       4.02,5        2+3=5
 21. Mikko Lehtola            KUIKIS          26.47,7       4.12,9        1+2=3
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Jani Mikkonen            Kuhmo-Ski       19.58,8                     0+2=2
  2. Jarkko Rajala            YKV             20.48,2       0.49,4        1+1=2
  3. Henri Grön               KIVKIV          24.23,7       4.24,9        3+3=6
  4. Juha Järvelä             KuRy            28.15,6       8.16,8        3+5=8
Sarjaluettelo

M40 Miehet 40 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Pasi Saastamoinen        HaHa            17.47,3                     0+3=3
  2. Teemu Rajala             KuRy            18.04,5       0.17,2        2+1=3
  3. Juha Härkönen            SaRe            18.46,2       0.58,9        2+2=4
  4. Teemu Antikainen         KuRy            20.11,6       2.24,3        1+5=6
  5. Sami Kuntola             KuRy            20.45,6       2.58,3        1+3=4
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Matti Vainionpää         SHS             16.59,4                     0+0=0
  2. Mika Rinta-Keturi        SHS             17.11,0       0.11,6        2+2=4
  3. Joni Tenhunen            HaHa            17.19,2       0.19,8        0+2=2
  4. Karri Hietamäki          SHS             18.26,6       1.27,2        3+5=8
Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Ilari Köykkä             KaKa            17.52,1                     1+4=5
  2. Timo Kostiainen          KUIKIS          18.50,2       0.58,1        1+2=3
  3. Teemu Hauhia             SHS             24.52,5       7.00,4        5+4=9

 Poisjääneet   1
  - 194.            Fredrik Mattsson         LIF
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Timo Salonen             AAH             17.16,4                     0+0=0
  2. Esa Kangasmäki           KaKa            17.44,6       0.28,2        0+0=0
  3. Timo Korhonen            KUIKIS          18.28,4       1.12,0        0+2=2
  4. Asko Oijennus            KaKa            20.57,1       3.40,7        3+2=5

 Poisjääneet   1
  - 199.            Jukka Kallio             UuRa
Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Pertti Luuri             SHS             16.33,3                     1+3=4
  2. Kent Nykamp              IF FYREN        17.03,8       0.30,5        0+1=1
  3. Ilpo Toikkanen           KuRy            17.39,1       1.05,8        2+3=5
  4. Tommy Klemets            IF FYREN        18.30,0       1.56,7        2+2=4
  5. Keijo Kuntola            KuRy            18.35,9       2.02,6        4+0=4
  6. Aimo Korjonen            VEHV            19.11,6       2.38,3        1+2=3

 Poisjääneet   1
  - 203.            Pekka Lammi              KaKa
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Henning Nynäs            LIF             16.15,0                     2+3=5
  2. Jouko Peltomaa           KaKa            16.21,2       0.06,2        2+2=4
  3. Eero Vehkala             SaRe            18.46,7       2.31,7        3+5=8
  4. Kalle Lähdesmäki         SHS             19.20,0       3.05,0        3+4=7
Sarjaluettelo

M70 Miehet 70 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Heino Malinen            KUIKIS          17.15,0                     1+1=2
Sarjaluettelo

M75 Miehet 75 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Kalevi Vähäkylä          HaHa            17.44,1                     2+1=3
  2. Kaino Oksanen            KUIKIS          23.24,2       5.40,1        2+5=7
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Eija Hauhia              SHS             21.04,3                     3+2=5

 Poisjääneet   1
  - 214.            Pirjo-Marja Pitkäkangas  JaJa
Sarjaluettelo

N50 Naiset 50 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Terttu Uusitalo          LoimJa          13.34,3                     2+0=2
Sarjaluettelo