Ampumahiihdon PM Pikakisa 6.2.2018

T U L O K S E T

© Kauhajoen Karhu

Kilpailun sarjat: M09; M11; N11; M13; N13; M15; N15; M17; N17; M19; NYL; MYL; N50
; M40; M50; M60; M65

M09 Pojat 9 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Konsta Kalliomäki        KaKa            14.20,9                     3+3=6

Sarjaluettelo

M11 Pojat 11 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Joonas Köykkä            YKV              9.41,3                     1+0=1
  2. Luukas Näsi              SHS             10.21,7       0.40,4        1+1=2
  3. Topias Päällysaho        SHS             13.23,9       3.42,6        0+0=0

Sarjaluettelo

N11 Tytöt 11 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Minttu Meriläinen        SHS             10.15,1                     0+0=0
  2. Maija Rajala             YKV             11.26,5       1.11,4        1+2=3
 
 Poisjääneet   2
  -   5.            Emma Kauhajärvi          KaKa
  -   8.            Ea Viherlampi            KaKa

Sarjaluettelo

M13 Pojat 13 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Ville Lemberg            SHS             13.47,5                     3+2=5
  2. Jani Köykkä              YKV             16.35,5       2.48,0        2+5=7
  3. Juho Karhunen            YKV             17.33,4       3.45,9        1+1=2
 
 Poisjääneet   3
  -   9.            Lauri Kauhajärvi         KaKa
  -  12.            William Rönn             NKB
  -  14.            Aleksi Hauhia            SHS

Sarjaluettelo

N13 Tytöt 13 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Minea Näsi               SHS             13.37,2                     1+1=2
  2. Nea Luhtasaari           SHS             15.35,8       1.58,6        1+3=4

Sarjaluettelo

M15 Pojat 15 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Teemu Pajuranta          SHS             15.12,2                     3+1=4
  2. Saku Jaakkola            KaKa            16.49,0       1.36,8        3+2=5
  3. Roope Lemberg            SHS             17.19,3       2.07,1        3+2=5

Sarjaluettelo

N15 Tytöt15 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Iiris Karppi             Imas Biathlon   17.14,6                     1+1=2
  2. Iida Asunmaa             SHS             17.41,3       0.26,7        2+1=3
  3. Laura Kauhajärvi         KaKa            18.13,5       0.58,9        3+1=4

Sarjaluettelo

M17 Pojat 17 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Tiitus Päällysaho        SHS             36.07,8                     2+4=6

Sarjaluettelo

N17 Tytöt 17 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
 
 Poisjääneet   1
  -  24.            Annika Tunturi           KaKa

Sarjaluettelo

M19 Miehet 19 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Saku Kalliomäki          KaKa            21.53,2                     1+3=4
  2. Juho Kauhajärvi          KaKa            23.17,0       1.23,8        2+1=3
  3. Jonni Mukkala            SHS             25.21,1       3.27,9        3+2=5
 
 Poisjääneet   1
  -  27.            Sakari Koskela           SHS

Sarjaluettelo

NYL Naiset

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Caroline Sandelin        NKB             28.12,2                     0+0=0
  2. Jonna Rinta-Keturi       JU              32.56,0       4.43,8        0+2=2

Sarjaluettelo

MYL Miehet

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Jari Mäkelä              SHS             28.10,3                     0+3=3

Sarjaluettelo

N50 Naiset 50 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
 
 Poisjääneet   1
  -  32.            Eija Hauhia              SHS

Sarjaluettelo

M40 Miehet 40 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Jarkko Rajala            YKV             20.32,7                     1+5=6

Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Ilari Köykkä             KaKa            18.16,1                     0+2=2

Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Pertti Luuri             SHS             18.55,6                     0+3=3
  2. Esa Kangasmäki           KaKa            19.07,5       0.11,9        0+3=3
  3. Ilpo Toikkanen           KuRy            21.09,2       2.13,6        3+3=6
  4. Keijo Kuntola            KuRy            22.12,8       3.17,2        1+4=5
 
 Poisjääneet   1
  -  37.            Tommy Klemets            IF Fyren

Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Jouko Peltomaa           KaKa            20.45,8                     3+3=6

Sarjaluettelo