Aikuisurheilijoiden. SM pikakisa 25.2.2017 

Kauhajoella

T U L O K S E T

© Kauhajoen Karhu

Kilpailun sarjat: M35; M40; M45; M50; M55; M60; M65; M70; M75; M80; N35; N40; N45
; N50; N55; N60; N65; N9; M9; N11; M11; N13; M13; N15; M15; N17; M17; N19; N21; NYL
; M21; MYL

M35 Miehet 35 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Timo Antila              JU              16.56,9                     0+0=0
  2. Tuomo Savonmäki          RiKi            18.30,5       1.33,6        2+1=3
  3. Jani Mikkonen            Kuhmo Ski       19.20,0       2.23,1        2+2=4
  4. Mikko Lehtola            KuiKis          19.49,6       2.52,7        2+2=4
  5. Jarkko Rajala            YKV             20.04,8       3.07,9        1+3=4
  6. Ryönänkoski Vesa-Matti   SaRe            20.21,0       3.24,1        0+0=0
  7. Heinonen Juha-Matti      SaRe            20.31,0       3.34,1        2+2=4
  8. Mattias Forsbacka        LIF             21.57,8       5.00,9        2+2=4
  9. Juha Järvelä             KuRy            22.14,2       5.17,3        0+4=4
 
 Poisjääneet   1
  -   4.            Jani Kauhajärvi          KaKa

Sarjaluettelo

M40 Miehet 40 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Paavo Puurunen           Kuhmo Ski       15.55,5                     1+1=2
  2. Risto Pernu              HimU            17.26,4       1.30,9        0+3=3
  3. Jari Anttonen            KainÄ           17.26,6       1.31,1        1+3=4
  4. Heikki Laurila           OHS             18.14,2       2.18,7        2+1=3
  5. Sami Siimestö            KontU           18.45,0       2.49,5        1+2=3
  6. Antti Henriksson         OHS             18.55,8       3.00,3        2+5=7
  7. Teemu Rajala             KuRy            19.23,9       3.28,4        0+3=3
  8. Tommi Aho                SHS             19.51,6       3.56,1        0+2=2

Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Pasi Saastamoinen        HaHa            16.45,5                     0+1=1
  2. Seppo Kauppinen          OripUrh         17.17,3       0.31,8        0+2=2
  3. Arto Hakala              AAH             17.19,9       0.34,4        3+3=6
  4. Mika Rinta-Keturi        SHS             17.26,3       0.40,8        2+2=4
  5. Joni Tenhunen            HaHa            18.00,7       1.15,2        0+2=2
  6. Tommy Haglund            LIF             18.25,9       1.40,4        2+3=5
  7. Pauli Turtinen           OHS             18.35,9       1.50,4        4+2=6
  8. Risto Haikonen           MH              18.43,8       1.58,3        2+3=5
  9. Ismo Niva                Kuhmo Ski       20.07,2       3.21,7        2+0=2
 10. Jouni Rantala            KANGKI          20.08,6       3.23,1        1+4=5
 11. Mika Kilpeläinen         OripUrh         20.51,6       4.06,1        4+3=7
 
 Poisjääneet   1
  -  24.            Pasi Rangell             AAH

Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Ilari Köykkä             KaKa            16.44,1                     0+2=2
  2. Ari-Pekka Laine          TVV             16.44,5       0.00,4        0+2=2
  3. Jarmo Heikkinen          OripUrh         17.59,3       1.15,2        0+2=2
  4. Juha Pietilä             JU              18.18,7       1.34,6        2+2=4
  5. Timo Kostiainen          KuiKis          18.21,2       1.37,1        0+1=1
  6. Kari Rauhamaa            KK-V            18.33,9       1.49,8        1+2=3
  7. Juha Julkunen            LBT             18.45,0       2.00,9        3+2=5
  8. Rauno Hakala             HaHa            18.49,4       2.05,3        2+1=3
  9. Pasi Koistinen           RiKi            18.53,2       2.09,1        2+2=4
 10. Vesa Harjula             LBT             19.12,7       2.28,6        3+3=6
 11. Esa Pylvänen             KK-V            19.27,8       2.43,7        1+5=6
 12. Markku Reponen           MH              20.02,1       3.18,0        3+2=5
 13. Esa Savolainen           PHS             20.04,0       3.19,9        3+4=7
 14. Lauri Holmi              OHS             21.49,9       5.05,8        1+3=4
 15. Fredrik Mattsson         LIF             21.57,0       5.12,9        1+1=2
 16. Teemu Hauhia             SHS             25.49,8       9.05,7        3+3=6
 
 Poisjääneet   1
  -  32.            Simo-Pekka Aarnisalo     AAH

Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Ahti Härkönen            PuRy            18.07,9                     0+2=2
  2. Petri Alatalo            KHS             18.23,5       0.15,6        1+0=1
  3. Heikki Vuoksiala         KyKP            19.10,7       1.02,8        2+2=4
  4. Harri Henttonen          KK-V            19.23,3       1.15,4        2+1=3
  5. Timo Salonen             AAH             19.29,9       1.22,0        1+2=3
  6. Esa Kangasmäki           KaKa            19.32,7       1.24,8        2+2=4
  7. Jarmo Tikka              LHS             20.10,2       2.02,3        2+2=4
  8. Asko Oijennus            KaKa            20.10,4       2.02,5        2+1=3
  9. Jarmo Pietilä            KäTa            20.23,6       2.15,7        1+3=4
 10. Österholm Stig           ÖSK             21.02,6       2.54,7        1+2=3
 11. Timo Korhonen            KuiKis          22.29,1       4.21,2        4+4=8
 
 Poisjääneet   2
  -  54.            Jukka Kallio             Ulvura
  -  55.            Raimo Sevón              OHS

Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Pertti Luuri             SHS             16.33,7                     2+0=2
  2. Keijo Kattelus           KyKP            18.04,7       1.31,0        2+1=3
  3. Hannu Juntunen           KainÄ           18.35,6       2.01,9        1+4=5
  4. Seppo Anttila            HU-46           18.41,3       2.07,6        3+3=6
  5. Ilpo Toikkanen           KuRy            18.58,5       2.24,8        1+4=5
  6. Alpo Sällinen            SumKy           19.04,3       2.30,6        1+2=3
  7. Keijo Kuntola            KuRy            19.33,5       2.59,8        1+2=3
  8. Tommy Klemets            IF FYREN        19.57,1       3.23,4        2+2=4
  9. Markku Ruohonen          HaHa            20.05,8       3.32,1        1+3=4
 10. Kent Nykamp              IF FYREN        20.10,5       3.36,8        2+4=6
 11. Aimo Korjonen            VEHV            20.22,6       3.48,9        0+3=3
 12. Eero Nyberg              TVV             24.03,6       7.29,9        3+3=6
 
 Poisjääneet   1
  -  65.            Pekka Lammi              KaKa

Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Osmo Haapanen            RiKi            15.13,2                     0+1=1
  2. Henning Nynäs            LIF             15.21,5       0.08,3        0+2=2
  3. Keijo Heijari            KyKP            15.51,9       0.38,7        1+3=4
  4. Pekka Turunen            KontU           15.59,3       0.46,1        1+2=3
  5. Mauri Särssi             RiKi            16.39,1       1.25,9        0+3=3
  6. Jouko Sällinen           SumKy           17.00,5       1.47,3        1+3=4
  7. Arto Härkönen            KainÄ           17.17,6       2.04,4        2+4=6
  8. Jouko  Kyläutsuri        OripUrh         17.22,7       2.09,5        2+2=4
  9. Seppo Kammonen           MH              17.59,9       2.46,7        1+5=6
 10. Markku Nieminen          TVV             18.00,0       2.46,8        3+3=6
 11. Jouko Peltomaa           KaKa            18.48,9       3.35,7        4+3=7
 12. Vehkala Eero             SaRe            19.16,4       4.03,2        3+5=8
 13. Heikki Rantanen          OripUrh         19.24,7       4.11,5        1+4=5

Sarjaluettelo

M70 Miehet 70 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Kari Vähäkylä            HaHa            16.23,2                     0+1=1
  2. Heikki Ikola             JU              18.26,7       2.03,5        3+2=5
  3. Eero Sievänen            Kalske          18.45,5       2.22,3        1+3=4
  4. Per Snellman             LIF             19.14,5       2.51,3        2+2=4
  5. Aimo Lehtiniemi          KuRy            19.20,3       2.57,1        3+4=7
  6. Heino Malinen            KuiKis          19.39,7       3.16,5        2+2=4
  7. Mauri Siimestö           KontU           19.56,7       3.33,5        1+4=5

Sarjaluettelo

M75 Miehet 75 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Kalevi Vähäkylä          HaHa            18.40,8                     2+2=4
  2. Juhani Outila            OHS             18.56,6       0.15,8        2+3=5
  3. Antti Salminen           KANGKI          19.33,9       0.53,1        3+2=5
  4. Reino Rantanen           KANGKI          21.47,6       3.06,8        4+2=6

Sarjaluettelo

M80 Miehet 80 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Pertti Sormunen          PiPi            22.14,3                     2+5=7

Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
 
 Poisjääneet   1
  -  99.            Merja Santaniemi         OHS

Sarjaluettelo

N40 Naiset 40 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Anna-Liisa Häkkinen      PunKu           14.08,7                     1+1=2
  2. Tuula Hyytiäinen         MH              16.55,4       2.46,7        0+2=2
  3. Kati Fränti              SHS             17.19,8       3.11,1        1+2=3
  4. Anu Koistinen            RiKi            17.33,0       3.24,3        4+4=8
  5. Johanna Magga            OHS             19.53,5       5.44,8        3+4=7
 
 Poisjääneet   1
  - 103.            Susan Humppi             KeuKi

Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Pirjo-Marja Pitkäkangas  JaJa            17.23,9                     2+2=4
  2. Sari Laurila             OHS             17.27,1       0.03,2        2+3=5
  3. Eija Hauhia              SHS             24.31,1       7.07,2        4+3=7

Sarjaluettelo

N50 Naiset 50 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Terttu Uusitalo          LoimJa          14.19,0                     2+2=4
  2. Satu Salokannel          HaHa            15.09,5       0.50,5        2+2=4
  3. Päivi Savolainen         PHS             15.57,7       1.38,7        1+3=4
  4. Hilkka Mäki-Panula       SHS             16.20,6       2.01,6        2+2=4
  5. Arja Ala-aho             KaKa            19.39,8       5.20,8        0+5=5

Sarjaluettelo

N55 Naiset 55 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Anne Hautamäki           OHS             19.06,9                     3+2=5

Sarjaluettelo

N60 Naiset 60 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Anne Talvensaari-Mattila OHS             22.31,7                     3+4=7

Sarjaluettelo

N65 Naiset 65 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Augustson Terttu         ÖSK             17.22,3                     1+2=3

Sarjaluettelo

 

KANSALLISEN TULOKSET

N9 Tytöt 9 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Jasmiina Nelimarkka      SHS             11.00,4                     0+0=0
  2. Ella Penttilä            JU              12.25,6       1.25,2        0+1=1
  3. Anni Hietamäki           SHS             12.28,2       1.27,8        2+0=2
  4. Essi Penttilä            JU              13.26,0       2.25,6        2+0=2

Sarjaluettelo

M9 Pojat 9 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Hannes Bengs             NKB              9.26,2                     0+0=0

Sarjaluettelo

N11 Tytöt 11 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Venla Hietalahti         KaKa            10.38,3                     0+0=0
  2. Hetastiina Hursti        KangKi          10.59,7       0.21,4        0+0=0

Sarjaluettelo

M11 Pojat 11 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Matias Hietamäki         SHS              9.23,2                     1+0=1
  2. Lauri Koivula            UlvUra          11.23,4       2.00,2        0+1=1
 
 Poisjääneet   2
  - 140.            Lari Riippi              SHS
  - 141.            Benjamin Granskog        NKB

Sarjaluettelo

N13 Tytöt13 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Iida Asunmaa             SHS             12.45,3                     1+0=1
  2. Rebecca Sandnäs          LIF             12.46,3       0.01,0        4+1=5
  3. Sini Hietamäki                           13.22,9       0.37,6        3+2=5
  4. Sari Rantoja             SHS             16.22,3       3.37,0        3+3=6
 
 Poisjääneet   2
  - 142.            Ella Liljeqvist          LIF
  - 143.            Vilma Hietalahti         KaKa

Sarjaluettelo

M13 Pojat 13 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Jeremias Bengs           NKB             11.08,1                     2+0=2
  2. Teemu Pajuranta          SHS             11.16,7       0.08,6        0+1=1
  3. Arno Hautaniemi          SHS             12.02,7       0.54,6        1+1=2
  4. William Rönn             NKB             12.09,2       1.01,1        1+0=1
  5. Eetu Penttilä            JU              12.55,6       1.47,5        1+0=1

Sarjaluettelo

N15 Tytöt 15 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Lotta Koivula            UlvUra          16.24,1                     2+0=2
  2. Anni Vikström            LIF             18.17,9       1.53,8        2+1=3

Sarjaluettelo

M15 Pojat 15 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Turkka Nieminen          SHS             13.42,6                     3+3=6
  2. Matias Nevala            SHS             14.20,1       0.37,5        2+1=3
  3. Joonas Nelimarkka        SHS             14.45,9       1.03,3        2+1=3
  4. Leevi Hietalahti         KaKa            16.22,9       2.40,3        3+3=6
 
 Poisjääneet   1
  - 158.            William Granskog         NKB

Sarjaluettelo

N17 Tytöt 17 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Milja Halttunen          Kalske          18.46,7                     5+3=8
  2. Tia-Maria Hautaniemi     SHS             18.54,2       0.07,5        1+2=3
  3. Juulia Nelimarkka        SHS             23.17,0       4.30,3        2+4=6
 
 Poisjääneet   2
  - 160.            Annika Tunturi           KaKa
  - 162.            Amanda Nyfors            LIF

Sarjaluettelo

M17 Pojat 17 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Sameli Joronen           SHS             15.38,9                     0+1=1
  2. Jarkko Rantoja           SHS             17.40,1       2.01,2        2+3=5
  3. Saku Kalliomäki          KaKa            17.44,9       2.06,0        2+3=5
  4. Artturi Hautaniemi       SHS             19.11,3       3.32,4        2+2=4
 
 Poisjääneet   3
  - 165.            Juho Kauhajärvi          KaKa
  - 167.            Ville Joopi              UlvUra
  - 170.            Niko Rinta-Keturi        SHS

Sarjaluettelo

N19 Naiset 19 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Sofia Joronen            SHS             18.24,2                     0+1=1
  2. Minna Hautaniemi         KaKa            22.38,0       4.13,8        0+2=2

Sarjaluettelo

N21 Naiset 21 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Sanna-Mari Purola        SHS             21.28,6                     2+2=4
  2. Emmi Hautaniemi          KaKa            22.29,0       1.00,4        1+2=3

Sarjaluettelo

NYL Naiset

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Annika Sjöström          LIF             21.04,2                     1+4=5
  2. Emmi Floor               KuiKis          22.29,1       1.24,9        0+4=4
  3. Caroline Sandelin        NKB             22.57,9       1.53,7        2+2=4
  4. Tuulikki Mattila         SHS             23.23,0       2.18,8        3+1=4
  5. Johanna Keisala          SHS             23.49,5       2.45,3        4+1=5
 
 Poisjääneet   1
  - 178.            Riikka Haataja           SaRe

Sarjaluettelo

M21 Miehet 21 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Pyry Stevander           SHS             25.50,1                     5+3=8

Sarjaluettelo

MYL Miehet

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Mika Lammi               KaKa            23.11,7                     2+2=4
  2. Otto Ruusunen            AAH             23.43,0       0.31,3        3+3=6
  3. Lauri Eskola             LoimJa          23.53,1       0.41,4        1+2=3
 
 Poisjääneet   1
  - 184.            Eero Viitikko            KaKa

Sarjaluettelo