Piiricup ampumajuoksu 9.8.2016

T U L O K S E T

© Kauhajoen Karhu

Kilpailun sarjat: N07; N09; M9; M11; N11; M13; N13; M15; N15; M17; N17; N19; N21
; MYL; M35; M45; M55; M60; M70; N45


N07 Tytöt 7 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Jasmiina Nelimarkka      SHS              4.04,1                     0+0=0
  2. Essi Penttilä                             4.33,5       0.29,4        0+0=0

Sarjaluettelo


N09 Tytöt 9 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Ella Penttilä                             7.46,1                     0+0=0
  2. Ea Viherlampi            KaKa             8.24,5       0.38,4        0+0=0
  3. Emma Kauhajärvi          KaKa             8.49,4       1.03,3        0+1=1

Sarjaluettelo


M9 Pojat 9 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Matias Hietamäki         SHS              6.45,0                     0+0=0
  2. Luukas Näsi              SHS              7.16,0       0.31,0        0+1=1
  3. Topias Päällysaho        SHS              9.48,1       3.03,1        2+3=5

Sarjaluettelo


M11 Pojat 11 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Aleksi Hauhia            SHS              5.32,1                     0+0=0
  2. Eetu Penttilä                             5.37,1       0.05,0        0+0=0
  3. Arno Hautaniemi          SHS              6.01,2       0.29,1        0+0=0
  4. William Rönn             NKB              7.10,2       1.38,1        1+1=2
  5. Lauri Kauhajärvi         KaKa             7.30,8       1.58,7        0+0=0
  6. Benjamin Granskog        NKB              9.59,9       4.27,8        0+2=2
 
 Poisjääneet   1
  -  32.            Juuso Peltola            SHS

Sarjaluettelo


N11 Tytöt 11 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Sini Hietamäki           SHS              5.47,1                     0+0=0
  2. Minea Näsi               SHS              5.56,5       0.09,4        0+0=0
  3. Venla Väisänen           SHS              6.34,0       0.46,9        0+0=0
  4. Jenny Liljedal           NKB              8.12,9       2.25,8        1+1=2

Sarjaluettelo


M13 Pojat 13 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Atte Kortehisto          SHS              7.26,7                     2+1=3
  2. Matias Nevala            SHS              8.08,5       0.41,8        0+1=1
  3. Joonas  Nelimarkka       SHS              8.37,0       1.10,3        0+1=1
  4. Iiro Hauhia              SHS              8.43,4       1.16,7        0+1=1
  5. Anton Ingves             NKB              9.13,4       1.46,7        0+1=1
  6. Teemu Pajuranta          SHS              9.49,6       2.22,9        3+3=6

Sarjaluettelo


N13 Tytöt 13 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Jenna Peltola            SHS              9.00,4                     0+0=0
  2. Ina Ylsöbäck             NKB              9.19,0       0.18,6        1+1=2
  3. Erika Ingves             NKB              9.26,1       0.25,7        2+0=2
  4. Iida Asunmaa             SHS              9.52,5       0.52,1        1+1=2

Sarjaluettelo


M15 Pojat 15 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. William Granskog         NKB             15.34,6                  4+5+1=10
  2. Tiitus Päällysaho        SHS             15.44,4       0.09,8      4+3+1=8

Sarjaluettelo


N15 Tytöt 15 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Anni Rinta-Keturi        SHS             14.47,3                   3+2+2=7
  2. Juulia  Nelimarkka       SHS             15.24,7       0.37,4      1+1+1=3

Sarjaluettelo


M17 Pojat17 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Sameli Joronen           SHS             17.50,8                 1+0+2+N=3
  2. Saku Kalliomäki          KaKa            19.20,3       1.29,5    3+1+4+N=8
  3. Artturi Hautaniemi       SHS             19.48,1       1.57,3    1+3+3+N=7

Sarjaluettelo


N17 Tytöt 17 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Nella Keskinen           IMAS BT         21.11,8                   2+1+3=6
  2. Noora Kupari             SHS             22.48,5       1.36,7      1+5+3=9
  3. Tia-Mariai Hautaniemi    SHS             25.14,9       4.03,1      4+1+2=7

Sarjaluettelo


N19 Naiset 19 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Sofia Joronen            SHS             28.37,9                 2+2+1+2=7
  2. Minna Hautaniemi         KaKa            33.23,0       4.45,1    0+2+1+3=6

Sarjaluettelo


N21 Naiset 21 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Caroline Sandelin        NKB             29.46,1                 1+3+4+0=8
 
 Poisjääneet   1
  -  48.            Emmi Hautaniemi          KaKa

Sarjaluettelo


MYL Miehet

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Mika Lammi               KaKa            25.43,0                 3+2+1+2=8
  2. Jarno Kallio-Könnö       KaKa            25.51,8       0.08,8    1+2+3+0=6
  3. Eero Viitikko            KaKa            25.59,9       0.16,9    0+0+3+2=5
  4. Matti Vainionpää         SHS             26.04,0       0.21,0    1+0+4+3=8
  5. Jaakko Marttila          KaKa            29.41,7       3.58,7    3+3+1+2=9
  6. Viljam Grahn             IF Fyren        30.06,5       4.23,5   3+2+5+4=14

Sarjaluettelo


M35 Miehet 35 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Jani Kauhajärvi          KaKa            29.34,4                 0+0+0+1=1

Sarjaluettelo


M45 Miehet 45 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Mika Rinta-Keturi        SHS             19.55,0                 0+0+2+2=4
  2. Teemu Hauhia             SHS             25.40,8       5.45,8   1+2+3+4=10

Sarjaluettelo


M55 Miehet 55 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Ilpo Toikkanen           KuRy            21.03,5                 1+2+1+2=6
  2. Esa Kangasmäki           KaKa            23.03,0       1.59,5    1+2+1+3=7

Sarjaluettelo


M60 Miehet 60 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Kalle Lähdesmäki         SHS             16.28,0                   3+2+4=9

Sarjaluettelo


M70 Miehet 70 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Lehtiniemi Aimo          KuRy            16.45,2                  4+2+4=10

Sarjaluettelo


N45 Naiset 45 vuotta

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Eija Hauhia              SHS             32.23,4                  3+4+5=12

Sarjaluettelo