AH Kansallinen Kauhajoella 31.12.2017

T U L O K S E T

© Kauhajoen Karhu

Kilpailun sarjat: N9; M09; N11; M11; M13; N13; N15; M15; N17; N19; N40; N45; N50
; M17; M19; M75; M70; M65; M60; M50; M45; M35; N21; NYL; MYL

N9 Tytöt 9 vuotta 1 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Jasmiina Nelimarkka      SHS              7.14,3                     0+0=0
  2. Anni Hietamäki           SHS              7.53,4       0.39,1        0+1=1
  3. Hilda-Maria Nylund       SHS              8.19,8       1.05,5        0+0=0
Sarjaluettelo

M09 Pojat 9 vuotta 1 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Lukas Heinonen           Säkylän Urhei    7.48,4                     2+0=2
Sarjaluettelo

N11 Tytöt 11 vuotta 2 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Aliisa Riippi            SHS              9.23,3                     0+0=0

 Poisjääneet   2
  -   7.  40406391  Emma Kauhajärvi          KaKa
  -   9.  40367623  Minttu Meriläinen        SHS
Sarjaluettelo

M11 Pojat 11 vuotta 2 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Matias Hietamäki         SHS              8.18,7                     0+0=0
  2. Hannes Bengs             NKB              8.26,6       0.07,9        1+0=1
  3. Näsi Luukas              SHS              8.54,9       0.36,2        0+0=0
  4. Arttu Remes              KeuKis           9.09,7       0.51,0        0+0=0
  5. Tomas Heinonen           Säkylän Urhei    9.22,5       1.03,8        0+1=1
  6. Eetu Muhonen             SHS              9.40,6       1.21,9        0+1=1
  7. Niilo Keskinen           VäVi            10.54,5       2.35,8        1+0=1
  8. Topias Päällysaho        SHS             12.11,0       3.52,3        0+0=0
Sarjaluettelo

M13 Pojat 13 vuotta 3 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. William Rönn             NKB             11.16,6                     1+0=1
  2. Eemeli Kuiri             OHS             11.17,7       0.01,1        1+0=1
  3. Rasmus Huhtamäki         LIF             11.17,9       0.01,3        1+0=1
  4. Arno Hautaniemi          SHS             11.48,5       0.31,9        2+1=3
  5. Eemil Koskinen           AAH             11.57,2       0.40,6        1+1=2
  6. Lari Riippi              SHS             13.08,5       1.51,9        1+2=3
  7. Olli Loukkaanhuhta       Saloisten Rei   13.27,4       2.10,8        2+3=5
  8. Emil Nyfors              LIF             13.34,6       2.18,0        1+2=3
  9. Hauhia Aleksi            SHS             13.53,7       2.37,1        1+4=5
 10. Aatu Muhonen             SHS             13.57,3       2.40,7        4+3=7

 Poisjääneet   1
  -  29.  40204894  Ville Lemberg            SHS
Sarjaluettelo

N13 Tytöt 13 vuotta 3 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Sini Hietamäki           SHS             10.48,2                     0+0=0
  2. Minea Näsi               SHS             11.10,5       0.22,3        0+0=0
  3. Ilona Rantakömi          Hollolan Urhe   12.02,2       1.14,0        1+1=2
  4. Sanni Hoskari            SHS             12.05,9       1.17,7        1+0=1
  5. Elli Loukkaanhuhta       Saloisten Rei   12.13,7       1.25,5        1+2=3
  6. Silja Saarenpää          OH              12.36,0       1.47,8        1+1=2
  7. Ella Liljekvist          LIF             12.53,6       2.05,4        2+0=2
  8. Venla Väisänen           SHS             12.57,9       2.09,7        1+2=3
  9. Jenny Liljedal           NKB             13.07,8       2.19,6        2+0=2
 10. Nea Luhtasaari           SHS             13.29,9       2.41,7        2+2=4
 11. Helmina Nylund           SHS             14.15,3       3.27,1        1+2=3
 12. Melia Palsinajärvi       Kontiolahden    15.08,0       4.19,8        5+3=8

 Poisjääneet   1
  -  34.            Tuulia Perttu            IMAS Biathlon
Sarjaluettelo

N15 Tytöt 15 vuotta 4 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Fanny Kukonlehto         AAH             12.41,2                     1+2=3
  2. Rebecca Sandnäs          LIF             13.14,7       0.33,5        1+1=2
  3. Enni Petrelius           Ounasvaaran H   13.26,9       0.45,7        1+2=3
  4. Kaisla Ollila            TVV             13.55,2       1.14,0        0+0=0
  5. Lyydia Rainio            TVV             14.14,8       1.33,6        0+4=4
  6. Inka Remes               KeuKis          14.26,4       1.45,2        0+1=1
  7. Nina Välimäki            Punkalaitumen   14.32,9       1.51,7        3+2=5
  8. Iiris Karppi             IMAS Biathlon   15.28,4       2.47,2        3+0=3
  9. Johanna Nikula           Alavieskan Vi   15.46,4       3.05,2        0+1=1
 10. Noora Saarenpää          OH              16.16,1       3.34,9        2+2=4
 11. Laura Kauhajärvi         KaKa            16.37,3       3.56,1        2+2=4

 Poisjääneet   2
  -  49.  43517844  Teodora Westerlund       LIF
  -  57.  40229748  Iida Asunmaa             SHS
Sarjaluettelo

M15 Pojat 15 vuotta 4 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Turkka Nieminen          SHS             11.19,8                     0+1=1
  2. Jeremias Bengs           NKB             12.07,1       0.47,3        0+1=1
  3. Kalle Loukkaanhuhta      Saloisten Rei   12.36,8       1.17,0        0+1=1
  4. Eetu Keskinen            VäVi            12.39,4       1.19,6        2+1=3
  5. Joonas Nelimarkka        SHS             13.10,0       1.50,2        1+0=1
  6. Matias Nevala            SHS             13.25,3       2.05,5        1+2=3
  7. Teemu Pajuranta          SHS             13.37,2       2.17,4        2+1=3
  8. Veeti Kortehisto         SHS             13.44,4       2.24,6        2+2=4
  9. Eemi Naumanen            Puijon Hiihto   13.47,3       2.27,5        3+2=5
 10. Mikko Pietarila          OHS             13.50,6       2.30,8        0+2=2
 11. Niko Säily               Alavieskan Vi   14.08,2       2.48,4        2+1=3
 12. Antti Huttunen           Alavieskan Vi   14.10,2       2.50,4        0+3=3
 13. Karri Stevander          SHS             14.13,2       2.53,4        1+1=2
 14. Oskari Alila             Alavieskan Vi   16.20,0       5.00,2        2+1=3
 15. Saku Jaakkola            KaKa            16.27,4       5.07,6        4+1=5
 16. Viljami Ylilauri         Saloisten Rei   16.41,1       5.21,3        2+0=2

 Poisjääneet   1
  -  77.  40131521  Roope Lemberg            SHS
Sarjaluettelo

N17 Tytöt 17 vuotta 5 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Anni Rinta-Keturi        SHS             16.40,0                     1+1=2
  2. Kristiina Rantakömi      Hollolan Urhe   17.47,3       1.07,3        1+4=5
  3. Maria Hoskari            SHS             19.08,7       2.28,7        2+5=7

 Poisjääneet   1
  -  80.  32078770  Kerttu Puranen           Saloisten Reipas
Sarjaluettelo

N19 Naiset 19 vuotta 6 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Hilda Kukonlehto         AAH             17.21,3                     2+2=4
  2. Nella Keskinen           VäVi            18.06,5       0.45,2        2+1=3
  3. Amanda Nyfors            LIF             18.20,2       0.58,9        1+2=3
  4. Tiina Mäki-Panula        SHS             19.17,6       1.56,3        1+2=3
  5. Tia-Maria Hautaniemi     SHS             19.57,0       2.35,7        0+0=0
Sarjaluettelo

N40 Naiset 40 vuotta 4 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Anu Koistinen            RiKi            15.05,5                     2+2=4
  2. Susan Humppi             Keuruun Kisai   17.38,7       2.33,2        1+2=3
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 4 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Pirjo-Marja Pitkäkangas  JaJa            16.22,9                     1+1=2
Sarjaluettelo

N50 Naiset 50 vuotta 3 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Satu Salokannel          HaHa            13.51,4                     0+2=2
  2. Terttu Uusitalo          Loimaan Jankk   15.25,6       1.34,2        3+4=7
  3. Hilkka Mäki-Panula       SHS             15.49,7       1.58,3        1+2=3
  4. Eija Hauhia              SHS             19.04,2       5.12,8        4+3=7
Sarjaluettelo

M17 Pojat 17 vuotta 6 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Lauri Joukas             Säkylän Urhei   16.13,1                     0+2=2
  2. Aron Pyssysalo           TVV             16.50,5       0.37,4        0+4=4
  3. Eetu Petrelius           Ounasvaaran H   16.58,9       0.45,8        2+4=6
  4. Artturi Hautaniemi       SHS             17.07,5       0.54,4        1+2=3
  5. Seeti Salonen            AAH             17.11,0       0.57,9        3+2=5
  6. Matias Vaahtio           Ulvilan Ura     17.20,0       1.06,9        2+4=6
  7. Veikka Ylilauri          Saloisten Rei   17.24,2       1.11,1        1+3=4
  8. Arttu Paalanen           Kangasniemen    17.31,7       1.18,6        0+5=5
  9. Ilari Laakso             TVV             17.35,8       1.22,7        1+4=5
 10. Juho Koivisto            SHS             17.46,3       1.33,2        1+4=5
 11. Veeti Laitinen           Kangasniemen    19.59,4       3.46,3        0+3=3
 12. Lauri Järvistö           SHS             21.14,5       5.01,4        2+4=6

 Poisjääneet   2
  -  95.  34062577  Tiitus Päällysaho        SHS
  -  97.  40023610  Aapo Kuosmanen           97p
Sarjaluettelo

M19 Miehet 19 vuotta 7.5 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Saku Kalliomäki          KaKa            19.57,3                     1+3=4
  2. Juho Kauhajärvi          KaKa            20.57,6       1.00,3        1+3=4
  3. Eero Joukas              Säkylän Urhei   21.00,0       1.02,7        2+2=4
  4. Niko Rinta-Keturi        SHS             21.02,8       1.05,5        1+4=5
  5. Jonni Mukkala            SHS             22.01,6       2.04,3        1+3=4
  6. Lauri Kataja-Rahko       SHS             22.14,5       2.17,2        0+1=1
  7. Sakari Koskela           SHS             23.49,9       3.52,6        1+4=5

 Poisjääneet   2
  - 111.  30856334  Joronen Sameli           SHS
  - 117.  32354559  Ville Joopi              Ulvilan Ura
Sarjaluettelo

M75 Miehet 75 vuotta 4 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Kalevi Vähäkylä          HaHa            19.04,8                     3+2=5
Sarjaluettelo

M70 Miehet 70 vuotta 4 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Reino Malinen            Kuikan Kisail   18.36,4                     1+3=4
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 4 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Henning Nynäs            LIF             17.11,4                     3+3=6
  2. Jouko Peltomaa           KaKa            18.55,3       1.43,9        3+4=7
Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta 5 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Esa Kangasmäki           KaKa            17.20,0                     2+2=4
  2. Keijo Kuntola            KuRy            18.14,0       0.54,0        1+1=2
  3. Ilpo Toikkanen           KuRy            19.10,6       1.50,6        3+4=7
  4. Tommy Klemets            IF FYREN        19.19,2       1.59,2        3+3=6
  5. Kent Nykamp              IF FYREN        19.37,8       2.17,8        2+4=6
Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta 6 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Ilari Köykkä             KaKa            16.29,3                     1+1=2
  2. Pasi Koistinen           RiKi            18.01,1       1.31,8        0+3=3
  3. Joni Tenhunen            HaHa            18.47,6       2.18,3        2+2=4
  4. Timo Kostiainen          Kuikan Kisail   19.06,1       2.36,8        3+2=5
  5. Teemu Hauhia             SHS             30.35,1      14.05,8        4+2=6
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 6 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.


 Poisjääneet   1
  - 133.  60166420  Mikko Harjuntausta       AAH
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 7.5 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Mikko Lehtola            Kuikan Kisail   22.22,8                     1+2=3
Sarjaluettelo

N21 Naiset 21 vuotta 7.5 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Sofia Joronen            SHS             24.17,1                     3+1=4
  2. Julia Koivisto           SHS             24.44,8       0.27,7        0+0=0
  3. Sonja Harjuntausta       AAH             26.56,4       2.39,3        3+4=7
  4. Minna Hautaniemi         KaKa            29.50,8       5.33,7        0+2=2
Sarjaluettelo

NYL Naiset 7.5 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Annukka Siltakorpi       KuRy            21.25,5                     1+3=4
  2. Annika Sjöström          LIF             21.43,9       0.18,4        0+0=0
  3. Mira Holopainen          Lahden Hiihto   21.46,8       0.21,3        1+2=3
  4. Johanna Sikkilä          SHS             25.08,5       3.43,0        2+2=4
  5. Jonna Rinta-Keturi       Jurvan Urheil   27.32,5       6.07,0        1+1=2

 Poisjääneet   2
  - 142.  40292495  Caroline Sandelin        NKB
  - 143.            Tiia-Maria Talvitie      JaJa
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Sami Orpana              LHS             25.11,8                     0+1=1
  2. Matti Hakala             AAH             25.31,6       0.19,8        2+1=3
  3. Santtu Panttila          KaKa            26.18,3       1.06,5        0+1=1
  4. Otto Ruusunen            AAH             26.21,7       1.09,9        1+2=3
  5. Lauri Peltoniemi         Saloisten Rei   26.46,1       1.34,3        1+1=2
  6. Pyry Stevander           SHS             26.51,9       1.40,1        0+2=2
  7. Jari Ritvaniemi          AAH             27.38,3       2.26,5        2+1=3
  8. Mika Lammi               KaKa            27.42,1       2.30,3        1+1=2
  9. Juhani Tolonen           OHS             28.35,2       3.23,4        3+1=4
 10. Eero Viitikko            KaKa            29.07,3       3.55,5        1+2=3

 Poisjääneet   2
  - 149.  40001092  Jari Mäkelä              SHS
  - 152.  24435703  Juuso Hakala             LHS
Sarjaluettelo