Ampumahiihto PM pika Kauhajoki 16.3.2016

T U L O K S E T

© Kauhajoen Karhu

Kilpailun sarjat: N07; N09; M09; N11; M11; N13; M13; N15; M15; N17; M17; N19; M19
; N21; MYL; NYL; M35; M45; M50; M60; M70; N45; N50


N07 Tytöt 7 vuotta 1.2 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Essi Penttilä            JU               9.42,9                     2+0=2
  2. Jasmiina Nelimarkka      SHS             10.50,4       1.07,5        1+1=2

Sarjaluettelo


N09 Tytöt 9 vuotta 2 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Venla Hietalahti         KaKa             9.37,9                     0+0=0
  2. Ella Penttilä            JU              10.53,7       1.15,8        0+0=0
  3. Emma Kauhajärvi          KaKa            12.16,0       2.38,1        1+0=1

Sarjaluettelo


M09 Pojat 9 vuotta 2 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Joonas Köykkä            YK-V             9.28,9                     1+0=1
  2. Niilo Keskinen           VäVi            15.03,4       5.34,5        1+3=4

Sarjaluettelo


N11 Tytöt 11 vuotta 2 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Erika Ingves             NKB              8.13,2                     0+0=0
  2. Minea Näsi               SHS              8.40,3       0.27,1        0+0=0
  3. Sari Rantoja             SHS              9.15,0       1.01,8        1+0=1
  4. Jenny Liljedal           NKB              9.35,9       1.22,7        0+0=0
 
 Poisjääneet   1
  -  10.            Venla Väisänen           SHS

Sarjaluettelo


M11 Pojat 11 vuotta 2 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. William Rönn             NKB              8.19,6                     0+0=0
  2. Anton Ingves             NKB              8.30,4       0.10,8        0+0=0
  3. Arno Hautaniemi          SHS              8.37,4       0.17,8        0+0=0
  4. Eetu Penttilä            JU               8.41,9       0.22,3        0+0=0
  5. Matti Pitkänen           SHS              9.37,7       1.18,1        0+1=1
  6. Aleksi Hauhia            SHS              9.57,1       1.37,5        0+0=0
  7. Jani Köykkä              YK-V             9.58,0       1.38,4        0+0=0
  8. Eppu Korpela             JU              10.24,4       2.04,8        0+1=1
  9. Juuso Peltola            SHS             10.26,3       2.06,7        0+0=0
 10. Lauri Kauhajärvi         KaKa            10.40,5       2.20,9        1+0=1
 11. Aapeli Rinta-Koski       IMAS Biathlon   11.20,9       3.01,3        0+0=0
 12. Aatu Muhonen             SHS             11.29,0       3.09,4        1+2=3
 13. Benjamin Granskog        NKB             12.30,5       4.10,9        1+1=2

Sarjaluettelo


N13 Tytöt 13 vuotta 3 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Ina Ylsöbäck             NKB             12.02,1                     0+2=2
  2. Jenna Peltola            SHS             13.20,1       1.18,0        1+1=2
  3. Laura Kauhajärvi         KaKa            13.21,1       1.19,0        0+2=2
  4. Paula Ala-Aho            LaLu            13.36,4       1.34,3        2+0=2
  5. Anu Maunumäki            JU              14.02,8       2.00,7        1+1=2
  6. Marika Rantoja           SHS             14.13,7       2.11,6        1+2=3
  7. Vilma Hietalahti         KaKa            16.05,5       4.03,4        3+5=8

Sarjaluettelo


M13 Pojat 13 vuotta 3 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Joonas Nelimarkka        SHS             10.21,2                     0+0=0
  2. Eetu Keskinen            VäVi            10.39,6       0.18,4        1+0=1
  3. Matias Nevala            SHS             10.57,8       0.36,6        1+0=1
  4. Jeremias Bengs           NKB             11.15,0       0.53,8        2+0=2
  5. Atte Kortehisto          SHS             12.04,2       1.43,0        5+3=8
  6. Teemu Pajuranta          SHS             12.43,2       2.22,0        2+1=3
  7. Veeti Kortehisto         SHS             12.51,0       2.29,8        3+4=7
  8. Iiro Hauhia              SHS             14.12,4       3.51,2        2+0=2

Sarjaluettelo


N15 Tytöt 15 vuotta 4 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Anni Rinta-Keturi        SHS             13.24,3                     3+0=3
  2. Annika Tunturi           KaKa            13.51,5       0.27,2        0+2=2

Sarjaluettelo


M15 Pojat 15 vuotta 4 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Marius Bengs             NKB             12.22,3                     1+3=4
  2. Artturi Hautaniemi       SHS             12.27,4       0.05,1        0+2=2
  3. Eemeli Rinta-Koski       IMAS Biathlon   14.41,3       2.19,0        3+1=4
  4. William Granskog         NKB             14.54,1       2.31,8        4+1=5
  5. Ville Pitkänen           SHS             15.15,4       2.53,1        3+3=6
 
 Poisjääneet   3
  -  50.            Jarkko Rantoja           SHS
  -  54.            Leevi Hietalahti         KaKa
  -  57.            Tiitus Päällysaho        SHS

Sarjaluettelo


N17 Tytöt 17 vuotta 5 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Eveliina Ala-Ikkelä      VäVi            15.52,5                     1+0=1
  2. Nella Keskinen           VäVi            16.48,4       0.55,9        3+2=5
  3. Tia-Maria Hautaniemi     SHS             17.14,9       1.22,4        2+1=3
  4. Heidi Matalamäki         JU              22.56,7       7.04,2        3+4=7

Sarjaluettelo


M17 Pojat 17 vuotta 6 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Sameli Joronen           SHS             15.56,1                     1+2=3
  2. Sakari  Koskela          SHS             17.21,2       1.25,1        3+1=4
  3. Juho Kauhajärvi          KaKa            17.34,0       1.37,9        2+3=5
  4. Niko Rinta-Keturi        SHS             19.55,8       3.59,7        3+5=8
 
 Poisjääneet   2
  -  66.            Saku Kalliomäki          KaKa
  -  69.            Santtu Panttila          KaKa

Sarjaluettelo


N19 Naiset 19 vuotta 6 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Sofia Joronen            SHS             17.12,9                     1+1=2
  2. Katri Ala-Aho            LaLu            19.20,4       2.07,5        0+1=1
  3. Sanna Koskela            SHS             20.24,4       3.11,5        3+4=7
 
 Poisjääneet   1
  -  71.            Minna Hautaniemi         KaKa

Sarjaluettelo


M19 Miehet 19 vuotta 7.5 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
 
 Poisjääneet   1
  -  75.            Jaakko Marttila          KaKa

Sarjaluettelo


N21 Naiset 21 vuotta 7.5 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Caroline Sandelin        NKB             24.14,7                     3+2=5
  2. Emmi Hautaniemi          KaKa            26.50,1       2.35,4        3+4=7

Sarjaluettelo


MYL Miehet 10 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Eero Viitikko            KaKa            28.18,6                     0+2=2
 
 Poisjääneet   1
  -  79.            Mika Lammi               KaKa

Sarjaluettelo


NYL Naiset 7.5 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Annukka Siltakorpi       KuRy            21.33,6                     1+3=4

Sarjaluettelo


M35 Miehet 35 vuotta 7.5 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Teemu Antikainen         KuRy            23.21,4                     2+4=6

Sarjaluettelo


M45 Miehet 45 vuotta 6.5 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Mika Rinta-Keturi        SHS             17.26,0                     4+3=7
  2. Jyri Matalamäki          JU              19.30,3       2.04,3        0+3=3
  3. Teemu Hauhia             SHS             22.22,5       4.56,5        2+3=5
 
 Poisjääneet   1
  -  83.            Pasi Maunumäki           JU

Sarjaluettelo


M50 Miehet 50 vuotta 6.5 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Jorma Balk               ÄSA             21.27,0                     1+4=5

Sarjaluettelo


M60 Miehet 60 vuotta 5 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
 
 Poisjääneet   2
  -  88.            Pekka Lammi              KaKa
  -  89.            Jouko Peltomaa           KaKa

Sarjaluettelo


M70 Miehet 70 vuotta 4 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
 
 Poisjääneet   1
  -  90.            Antti Murtomäki          ÄSA

Sarjaluettelo


N45 Naiset 45 vuotta 4 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Eija Hauhia              SHS             20.58,0                     3+4=7

Sarjaluettelo


N50 Naiset 50 vuotta 4 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.
 
  1. Arja Ala-Aho             LaLu            17.21,2                     0+3=3

Sarjaluettelo