Ampumasuunnistuksen Reserviläisten SM sprinttiviesti

la 29.4.2017 12.21

Tulokset

tuottanut: OS2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2016


 

 

H (7)

 

Sij

Lnro

Joukkue

Aika

sakkoerittely

Ero

 

Nimi

Aika

 

 

 

1

7

E-P res.piiri

51.25

5,4

0.00

 

Antti Iivari

25.10

Matti Vainionpää

26.15

 

 

2

4

Etelä-Hämeen res. ups. piiri

54.01

3,4

+2.36

 

Timo Saarinen

24.50

Seeti Salonen

29.11

 

 

3

2

V-S reserviläispiiri

1.01.24

0,5

+9.59

 

Joni Tenhunen

32.29

Pasi Saastamoinen

28.55

 

 

4

1

Pohjanmaan res.piiri

1.01.33

7,4

+10.08

 

Jonas Vesterback

32.41

Viljam Grahn

28.52

 

 

5

5

V-S reserviläispiiri

1.16.53

7,8

+25.28

 

Mikko Hautala

33.54

Erno Lähteenmäki

42.59

 

 

 

3

E-P res.piiri

Väärä leima

1,9

 

Juhani Ikola

Väärä leima

Niko Latva

Väärä leima

 

 

6

Satakunnan reserviläispiiri

Väärä leima

8,8

 

Petja Pöyhönen

Väärä leima

Kari-Pekka Seppänen

32.04

 

 

 

 

 

D (3)

 

Sij

Lnro

Joukkue

Aika

sakkoerittely

Ero

 

Nimi

Aika

 

 

 

1

11

E-P res.piiri

1.01.36

2,9

0.00

 

Annukka Siltakorpi

27.05

Leena Ojala

34.31

 

 

2

10

K-P respiiri

1.12.52

3,4

+11.16

 

Nina Viklund

31.58

Pernilla Sundvik

40.54

 

 

3

8

Satakunnan reserviläispiiri

1.30.19

9,8

+28.43

 

Jonna Mäkivaara

47.05

Johanna Venesmäki

43.14

 

 -Joukkue juoksi n.1,5 km pidemmän radan kuin muut

 

 

 

 

H100 (5)

 

Sij

Lnro

Joukkue

Aika

sakkoerittely

Ero

 

Nimi

Aika

 

 

 

1

23

Uusimaan res.piiri

59.20

7,6

0.00

 

Jussi Borgeström

29.30

Ossi Autio

29.50

 

 

2

21

E-P res.piiri

1.01.03

4,5

+1.43

 

Pertti Luuri

30.12

Teemu Hauhia

30.51

 

 

3

25

Helsingin seudun Res piiri

1.04.47

8,9

+5.27

 

Anders af Hällström

36.38

Jori Arrakoski

28.09

 

 

4

24

Satakunnan reserviläispiiri

1.07.50

9,5

+8.30

 

Pertti Heinikangas

37.18

Marko Saari

30.32

 

 

5

22

Uusimaan res.piiri

1.10.43

7,7

+11.23

 

Jarmo Sulopuisto

34.06

Jouko Mäkinen

36.37

 

 

 

 

 

H120 (7)

 

Sij

Lnro

Joukkue

Aika

sakkoerittely

Ero

 

Nimi

Aika

 

 

 

1

16

Etelä-Hämeen res. ups. piiri

58.20

0.00

 

Heikki Hillo

32.11

Timo Salonen

26.09

 

 

2

14

K-P respiiri

58.58

6,4

+0.38

 

Tor-Björn Viklund

29.19

Henning Nynäs

29.39

 

 

3

17

E-P res.piiri

59.10

3,4

+0.50

 

Keijo Kuntola

30.34

Ilpo Toikkanen

28.36

 

 

4

15

K-P respiiri

1.06.32

4,4

+8.12

 

Yrjö Uusivirta

27.43

Unto Virkkula

38.49

 

 

5

13

Uusimaan res.piiri

1.17.21

10,7

+19.01

 

Hannu Harju

39.49

Markku Nieminen

37.32

 

 

6

19

Varsinais-Suomi

1.19.39

8,8

+21.19

 

Tapio Vuolle

39.09

Erkki Kallio

40.30

 

 

7

18

V-S reserviläispiiri

1.21.39

4,8

+23.19

 

Kalevi Vähäkylä

39.44

Satu Salokannel

41.55

 

 

 

 

 

Nuoret (1)

 

Sij

Lnro

Joukkue

Aika

sakkoerittely

Ero

 

Nimi

Aika

 

 

 

1

20

Larsmo if

1.05.58

7,8

0.00

 

Lucas Liljekvist

31.52

Filip Liljekvist

34.06

 

 

 

 

 

H80 (5)

 

Sij

Lnro

Joukkue

Aika

sakkoerittely

Ero

 

Nimi

Aika

 

 

 

1

26

E-P res.piiri

1.02.21

8,1

0.00

 

Tapio Karppi

32.56

Jarkko Rajala

29.25

 

 

2

27

E-Häme/Uusimaa

1.05.44

3,7

+3.23

 

Pasi Koistinen

33.08

Sauli Saarinen

32.36

 

 

3

28

E-P res.piiri

1.06.19

4,4

+3.58

 

Sami Kuntola

33.03

Teemu Rajala

33.16

 

 

4

30

Varsinais-Suomi

1.09.58

4,5

+7.37

 

Jani Häkkinen

32.18

Lasse Varjonen

37.40

 

 

5

29

K-P respiiri

1.15.13

4,4

+12.52

 

Dan Snåre

31.29

Roger Nynäs

41.44