AH Pikakisa Kauhajoki 17.1 2016

T U L O K S E T

© Kauhajoen Karhu

Kilpailun sarjat: N7; N9; M9; N11; M11; N13; M13; N15; M15; N17; M17; N19; N21
; NYL; N45; M19; M21; MYL; M35; M40; M45; M50; M55; M60; M70; M75


N7 Tytöt 7 vuotta 1.2 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Essi Penttilä            JU              17.12,5        0+0=0

Sarjaluettelo


N9 Tytöt 9 vuotta 2 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Ella Penttilä            JU              16.19,1        0+1=1
  2. Emma Kauhajärvi          KaKa            19.11,7        2+2=4       2.52,6

Sarjaluettelo


M9 Pojat 9 vuotta 2 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Joonas Köykkä            YKV             12.09,5        0+1=1
  2. Matias Hietamäki         SHS             12.10,0        1+0=1       0.00,5
  3. Niilo Keskinen           VäVi            19.40,1        3+3=6       7.30,6

Sarjaluettelo


N11 Tytöt 11 vuotta 2 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Minea Näsi               SHS             10.12,1        0+0=0
  2. Sini Hietamäki           SHS             10.15,7        0+0=0       0.03,6
  3. Venla Väisänen           SHS             11.15,0        0+0=0       1.02,9
  4. Ella Liljekvist          LIF             11.28,9        0+0=0       1.16,8
  5. Sari Rantoja             SHS             12.09,5        0+0=0       1.57,4
  6. Sanni Hoskari            SHS             12.59,2        1+1=2       2.47,1
  7. Tuulia Perttu            IMAS Biathlon   14.21,0        0+0=0       4.08,9
 
 Poisjääneet   2
  -  11.  40214230  Wendla Strandholm        IF FYREN
  -  16.            Mai  Köykkä              KaKa

Sarjaluettelo


M11 Pojat 11 vuotta 2 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Matti Pitkänen           SHS             10.16,0        0+0=0
  2. William Rönn             NKB             10.25,4        0+0=0       0.09,4
  3. Arno Hautaniemi          SHS             10.25,5        0+1=1       0.09,5
  4. Jani Köykkä              YKV             10.59,4        0+0=0       0.43,4
  5. Eetu Penttilä            JU              11.06,7        0+1=1       0.50,7
  6. Tuomas Paalanen          KALSKE          11.35,8        0+0=0       1.19,8
  7. Lauri Kauhajärvi         KaKa            12.02,7        0+0=0       1.46,7
  8. Juuso Peltola            SHS             12.33,2        0+0=0       2.17,2
  9. Aatu Muhonen             SHS             13.53,3        2+2=4       3.37,3
 10. Benjamin Granskog        NKB             15.39,7        1+1=2       5.23,7
 
 Poisjääneet   2
  -  18.            Aleksi Hauhia            SHS
  -  21.  40144544  Emil Nyfors              LIF

Sarjaluettelo


N13 Tytöt 13 vuotta 3 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Iina Koskela             HK              13.40,2        2+3=5
  2. Ina Ylsöbäck             NKB             14.17,6        0+2=2       0.37,4
  3. Nina Välimäki            PunKu           14.25,2        4+1=5       0.45,0
  4. Iida Tuokko              Kärk.K-V        14.48,2        0+0=0       1.08,0
  5. Erika Ingves             NKB             15.10,0        2+1=3       1.29,8
  6. Ansa Hakala              KontU           15.30,0        0+3=3       1.49,8
  7. Elina Laurila            OHS             15.41,8        2+3=5       2.01,6
  8. Inka Haikama             AAH             15.48,2        4+3=7       2.08,0
  9. Jenna Peltola            SHS             16.24,4        3+3=6       2.44,2
 10. Iiris Karppi             IMAS Biathlon   18.28,4        4+3=7       4.48,2
 
 Poisjääneet   2
  -  36.            Marika Rantoja           SHS
  -  42.            Laura Kauhajärvi         KaKa

Sarjaluettelo


M13 Pojat 13 vuotta 3 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Matias Nevala            SHS             11.58,7        0+0=0
  2. Jeremias Bengs           NKB             12.27,8        1+0=1       0.29,1
  3. Eemil Naumanen           PuiHiito        12.37,4        1+0=1       0.38,7
  4. Topi Perttu              IMAS Biathlon   12.57,5        1+0=1       0.58,8
  5. Joonas Nelimarkka        SHS             13.04,8        2+0=2       1.06,1
  6. Karri Stevander          SHS             13.18,2        2+1=3       1.19,5
  7. Atte Kortehisto          SHS             13.28,3        3+3=6       1.29,6
  8. Eetu Keskinen            VäVi            14.05,6        2+4=6       2.06,9
  9. Anton Ingves             NKB             14.59,9        1+2=3       3.01,2
 10. Turkka Nieminen          PunKu           17.02,6        4+4=8       5.03,9
 
 Poisjääneet   2
  -  49.            Iiro Hauhia              SHS
  -  53.            Veeti Kortehisto         SHS

Sarjaluettelo


N15 Tytöt 15 vuotta 4 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Jatta Tuominen           HU-46           13.08,4        0+0=0
  2. Kaisa Keränen            AAH             13.27,3        0+2=2       0.18,9
  3. Milja Halttunen          KALSKE          14.50,0        1+3=4       1.41,6
  4. Outi Haikama             AAH             14.50,3        2+0=2       1.41,9
  5. Anni Rinta-Keturi        SHS             15.25,9        1+2=3       2.17,5
  6. Aila-Alisa Aikioniemi    OH              15.33,8        2+1=3       2.25,4
  7. Juulia Nelimarkka        SHS             16.48,3        0+0=0       3.39,9
  8. Maria Hoskari            SHS             17.11,1        2+2=4       4.02,7
  9. Annika Tunturi           KaKa            17.24,3        2+1=3       4.15,9
 10. Venla Välläri            PunKu           17.45,8        3+1=4       4.37,4
 11. Anni Vikström            LIF             21.32,2        4+1=5       8.23,8

Sarjaluettelo


M15 Pojat 15 vuotta 4 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Veeti Pyykkö             KontU           13.36,8        4+3=7
  2. Jarkko Rantoja           SHS             13.58,9        3+2=5       0.22,1
  3. Seeti Salonen            AAH             14.05,0        0+1=1       0.28,2
  4. Marius Bengs             NKB             14.10,0        4+1=5       0.33,2
  5. Karri Tuokko             Kärk.K-V        14.58,3        0+3=3       1.21,5
  6. Arttu Paalanen           KALSKE          14.58,8        1+3=4       1.22,0
  7. Aaron Pyssysalo          TV-V            15.15,2        2+3=5       1.38,4
  8. Artturi Hautaniemi       SHS             15.38,4        2+3=5       2.01,6
  9. Lauri Järvistö           SHS             15.48,1        3+2=5       2.11,3
 10. Lauri Joukas             SäkU            16.03,8        4+5=9       2.27,0
 11. Aapo Kuosmanen           KALSKE          16.24,0        2+2=4       2.47,2
 12. Joakim Aikioniemi        OH              16.35,5        4+2=6       2.58,7
 13. Roope Myller             KontU           16.52,8        2+3=5       3.16,0
 14. Tiitus Päällysaho        SHS             19.34,5        2+4=6       5.57,7
 15. Ville Pitkänen           SHS             19.34,8        4+5=9       5.58,0
 
 Poisjääneet   5
  -  69.  40055700  Ville-Valtteri Karvinen  KontU
  -  70.            Juho Koivisto            SHS
  -  73.  40078925  Riku-Petteri Lukkarinen  KontU
  -  86.  40002462  Ilari Laakso             TV-V
  -  88.  40216644  William Granskog         NKB

Sarjaluettelo


N17 Tytöt 17 vuotta 5 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Nella Keskinen           VäVi            17.19,2        0+1=1
  2. Nenna Lukkarinen         KontU           17.41,1        1+2=3       0.21,9
  3. Annina Virtanen          OH              17.59,7        2+1=3       0.40,5
  4. Emma Säde                KontU           18.06,3        1+2=3       0.47,1
  5. Elisa Sirviö             SoJy            18.32,6        1+1=2       1.13,4
  6. Wilma Strandholm         IF FYREN        18.56,0        1+3=4       1.36,8
  7. Amanda Nyfors            LIF             21.58,3        4+2=6       4.39,1
  8. Eveliina Ala-Ikkelä      VäVi            22.18,7        2+5=7       4.59,5
 
 Poisjääneet   2
  -  94.            varapaikka
  -  95.            Tia-Maria Hautaniemi     SHS

Sarjaluettelo


M17 Pojat 17 vuotta 6 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Patrik Kuuttinen         NKB             16.52,8        1+2=3
  2. Santtu Panttila          KaKa            17.18,3        1+3=4       0.25,5
  3. Otto Invenius            SoisAH          17.19,0        2+4=6       0.26,2
  4. Jiri Tuominen            HU-46           17.46,7        2+2=4       0.53,9
  5. Sameli Joronen           SHS             18.13,1        2+1=3       1.20,3
  6. Erkkilä Elias            SaRe            18.20,6        2+2=4       1.27,8
  7. Saku Kalliomäki          KaKa            18.38,7        3+2=5       1.45,9
  8. Santeri Laurila          OHS             18.54,2        1+3=4       2.01,4
  9. Juho Kauhajärvi          KaKa            19.41,7        2+2=4       2.48,9
 10. Juho Salonen             RiKi            20.10,9        2+1=3       3.18,1
 11. Sakari Koskela           SHS             21.49,4        4+3=7       4.56,6
 12. Lauri Kataja-Rahko       SHS             21.55,8        0+3=3       5.03,0
 13. Eelis Hakala             KontU           22.38,5        3+2=5       5.45,7
 14. Lukas Liljeqvist         LIF             23.58,4        0+3=3       7.05,6
 
 Poisjääneet   3
  - 113.            Niko Rinta-Keturi        SHS
  - 115.            Jonni Mukkala            SHS
  - 118.  30621909  Onni-Kalle Lahdelma      Kärk.K-V

Sarjaluettelo


N19 Naiset 19 vuotta 6 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Maiju Luokkala           LemEs           17.08,8        0+0=0
  2. Saana Lahdelma           MH              18.06,7        1+1=2       0.57,9
  3. Maija Keränen            AAH             18.11,0        0+1=1       1.02,2
  4. Santra Säde              KontU           18.21,3        0+2=2       1.12,5
  5. Alisa Laitinen           MH              18.24,7        2+1=3       1.15,9
  6. Meeri Silvasti           KontU           19.01,3        0+1=1       1.52,5
  7. Jessi Juurenheimo        LoimJa          19.13,8        0+0=0       2.05,0
  8. Sanna-Mari Purola        SHS             19.46,2        1+2=3       2.37,4
  9. Sofia Joronen            SHS             20.00,0        2+1=3       2.51,2
 10. Elsa Heinikainen         MH              20.03,1        0+2=2       2.54,3
 11. Heidi Kuuttinen          NKB             20.25,7        4+1=5       3.16,9
 12. Sonja Harjuntausta       AAH             20.26,2        0+3=3       3.17,4
 13. Vilma Ylilauri           SaRe            21.20,2        2+1=3       4.11,4
 14. Noora Kupari             SHS             22.10,8        5+4=9       5.02,0
 15. Minna Hautaniemi         KaKa            25.59,8        2+2=4       8.51,0
 
 Poisjääneet   3
  - 122.  28488497  Jenni Keränen            AAH
  - 130.  30902314  Camilla Tuominen         HU-46
  - 131.  4014806   Anni Salmenharju         RiKi

Sarjaluettelo


N21 Naiset 21 vuotta 7.5 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Venla Lehtonen           IU              23.23,0        1+3=4
  2. Haataja Riikka           SaRe            25.55,0        3+1=4       2.32,0
  3. Emmi Hautaniemi          KaKa            26.12,5        1+2=3       2.49,5
  4. Caroline Sandelin        NKB             26.17,6        2+1=3       2.54,6
  5. Hanne Forsström          LEPPVI          33.09,0        2+4=6       9.46,0
 
 Poisjääneet   1
  - 146.  29588451  Iida Sirviö              SoJy

Sarjaluettelo


NYL Naiset 7.5 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Tiia-Maria Talvitie      JalJa           22.13,7        0+0=0
  2. Meri Maijala             Lapin Biathlo   23.08,6        1+2=3       0.54,9
  3. Mira Holopainen          LHS             23.41,7        1+3=4       1.28,0
  4. Maija Holopainen         HöU             23.45,2        0+1=1       1.31,5
  5. Tuulikki Mattila         SHS             25.14,3        2+2=4       3.00,6
  6. Emmi Floor               KuiKi           26.05,8        3+2=5       3.52,1
  7. Monica Hanka             KyKP            26.08,5        0+3=3       3.54,8
 
 Keskeyttäneet   1
  - 154.  40242456  Minna Järvinen           HU-46

Sarjaluettelo


N45 Naiset 45 vuotta 4 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
 
 Poisjääneet   1
  - 156.            Eija Hauhia              SHS

Sarjaluettelo


M19 Miehet 19 vuotta 7.5 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Jaakko Ranta             TV-V            19.03,0        1+1=2
  2. Tuomas Harjula           TV-V            19.36,6        3+1=4       0.33,6
  3. Tuukka Invenius          SoisAH          19.58,2        2+2=4       0.55,2
  4. Jaakko Marttila          KaKa            20.42,2        0+2=2       1.39,2
  5. Pyry Stevander           SHS             21.47,7        2+2=4       2.44,7
  6. Santeri Kolehmainen      SoiSah          21.56,8        2+2=4       2.53,8
  7. Antti Lehtinen           KyKP            21.59,1        3+3=6       2.56,1
  8. Tuomas Seppälä           SäkU            22.36,8        0+2=2       3.33,8
  9. Eero Joukas              SäkU            24.43,6        5+3=8       5.40,6
 10. Teemu Simola             AAH             25.15,2        3+2=5       6.12,2
 11. Oskari Kaunisto          LoimJa          25.38,6        1+2=3       6.35,6
 
 Poisjääneet   2
  - 160.  11924407  Erkkilä Aapo             SaRe
  - 161.            varapaikka

Sarjaluettelo


M21 Miehet 21 vuotta 10 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Vili Sormunen            SumKu           24.48,1        1+2=3
  2. Peltoniemi Lauri         SaRe            25.00,0        1+1=2       0.11,9
  3. Olli Jaakkola            OHS             25.10,5        1+2=3       0.22,4
 
 Poisjääneet   1
  - 172.  29093535  Samu Kekkonen            KontU

Sarjaluettelo


MYL Miehet 10 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Mikko Loukkaanhuhta      KaKa            23.47,1        0+0=0
  2. Juhani Tolonen           OHS             25.04,9        1+0=1       1.17,8
  3. Mika  Lammi              KaKa            25.05,9        0+1=1       1.18,8
  4. Eppu Väänänen            KyKP            25.21,3        1+3=4       1.34,2
  5. Heikki Laitinen          ViU             25.45,9        1+2=3       1.58,8
  6. Otto Ruusunen            AAH             25.52,6        1+3=4       2.05,5
  7. Eero Viitikko            KaKa            26.03,5        0+3=3       2.16,4
  8. Ville Kekkonen           KontU           26.05,6        0+3=3       2.18,5
  9. Jari Ritvaniemi          AAH             26.26,9        2+3=5       2.39,8
 10. Wilhelm Stenbacka        KuiKi           28.00,5        3+3=6       4.13,4
 11. Mikko Lehtola            KuiKi           29.41,0        2+0=2       5.53,9

Sarjaluettelo


M35 Miehet 35 vuotta 7.5 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Jani Mikkonen            Kuhmo-ski       22.19,8        0+4=4
  2. Teemu Antikainen         KuRy            22.43,3        2+1=3       0.23,5

Sarjaluettelo


M40 Miehet 40 vuotta 6.5 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Pasi Saastamoinen        HaHa            17.14,4        0+1=1
  2. Pauli Turtinen           OHS             17.59,8        3+3=6       0.45,4
  3. Heikki Laurila           OHS             18.19,7        1+2=3       1.05,3
  4. Härkönen Juha            SaRe            19.40,0        1+1=2       2.25,6
  5. Teemu Rajala             KuRy            20.12,1        2+3=5       2.57,7

Sarjaluettelo


M45 Miehet 45 vuotta 6.5 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Joni Tenhunen            HaHa            17.46,7        0+1=1
  2. Mika Rinta-Keturi        SHS             18.46,9        3+2=5       1.00,2
 
 Poisjääneet   1
  - 201.            Teemu Hauhia             SHS

Sarjaluettelo


M50 Miehet 50 vuotta 6.5 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Ilari  Köykkä            KaKa            17.07,5        0+1=1
  2. Timo Salonen             AAH             20.14,1        1+1=2       3.06,6
  3. Lauri Holmi              OHS             22.45,8        2+3=5       5.38,3

Sarjaluettelo


M55 Miehet 55 vuotta 6.5 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Esa Kangasmäki           KaKa            19.11,8        1+1=2
  2. Ilpo Toikkanen           KuRy            20.36,2        2+2=4       1.24,4
  3. Kent Nykamp              IF FYREN        24.08,6        1+3=4       4.56,8

Sarjaluettelo


M60 Miehet 60 vuotta 5 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Pertti Luuri             SHS             18.08,5        3+3=6
  2. Tommy Klemets            IF FYREN        20.26,1        0+3=3       2.17,6
  3. Jouko Peltomaa           KaKa            22.15,1        2+4=6       4.06,6
  4. Aimo Korjonen            VEHV            23.51,1        0+4=4       5.42,6
  5. Kalle Lähdesmäki         SHS             24.41,9        2+3=5       6.33,4
 
 Poisjääneet   1
  - 216.  40068105  Alf Vikström             LIF

Sarjaluettelo


M70 Miehet 70 vuotta 4 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Aimo Lehtiniemi          KuRy            21.02,0        5+4=9
  2. Heino Malinen            KuiKi           21.59,5        5+2=7       0.57,5
 
 Poisjääneet   1
  - 221.  11274708  Per Snellman             LIF

Sarjaluettelo


M75 Miehet 75 vuotta 4 km V

 
Sija Nimi                     Seura         Loppuaika  Sakkoeritt.          Ero
 
  1. Kaino Oksanen            KuiKi           25.48,9        2+4=6

Sarjaluettelo