Kansallinen aj 5.8.2017 Kauhajoki

T U L O K S E T

© Kauhajoen Karhu

Kilpailun sarjat: N09; M09; M11; N11; M13; N13; N15; M15; M17; N17; N19; N21; MYL
; NYL; M35; M40; M50; M55; M60; M65; M70; N45

N09 Tytöt 9 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Jasmiina Nelimarkka      SHS              6.51,6                     0+0=0
  2. Anni Hietamäki           SHS              8.13,3       1.21,7        2+0=2
Sarjaluettelo

M09 Pojat 9 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Niilo Keskinen           VäVi             8.38,3                     1+1=2
Sarjaluettelo

M11 Pojat 11 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Luukas Näsi              SHS              6.10,0                     0+0=0
  2. Matias Hietamäki         SHS              6.35,4       0.25,4        0+0=0
  3. Tomas Heinonen           SäKu             7.43,8       1.33,8        0+0=0
  4. Topias Päällysaho        SHS              8.20,2       2.10,2        0+1=1
Sarjaluettelo

N11 Tytöt 11 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Sanni Hoskari            SHS              6.51,1                     0+0=0
  2. Hetastiina Hursti        KanKi            6.51,3       0.00,2        0+0=0
  3. Emma Kauhajärvi          KaKa             8.42,6       1.51,5        0+0=0
  4. Ea Viherlampi            KaKa             8.46,1       1.55,0        0+1=1

 Poisjääneet   1
  -  11.            Tuulia Perttu            Imas Biathlon
Sarjaluettelo

M13 Pojat 13 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Veeti Kortehisto         SHS              8.05,5                     0+2=2
  2. Teemu Pajuranta          SHS              8.50,1       0.44,6        0+0=0
  3. Aleksi Hauhia            SHS              8.56,5       0.51,0        2+2=4
  4. Iiro Hauhia              SHS              9.12,2       1.06,7        2+0=2
  5. Aarno Hautaniemi         SHS              9.31,2       1.25,7        2+0=2
  6. William Rönn             NKB              9.32,3       1.26,8        1+0=1
  7. Lauri Kauhajärvi         KaKa            11.34,9       3.29,4        3+2=5

 Poisjääneet   1
  -  14.            Saku Jaakkola            KaKa
Sarjaluettelo

N13 Tytöt 13 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Minea Näsi               SHS              8.50,2                     2+1=3
  2. Ella Liljeqvist          Larsmo IF        9.25,6       0.35,4        0+0=0
  3. Sini Hietamäki           SHS              9.44,9       0.54,7        3+2=5

 Poisjääneet   2
  -  21.            Iida Asunmaa             SHS
  -  23.            Venla Väisänen           SHS
Sarjaluettelo

N15 Tytöt15 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Maria Hoskari            SHS             14.02,9                     1+0=1
  2. Laura Kauhajärvi         KaKa            18.48,4       4.45,5        2+1=3
Sarjaluettelo

M15 Pojat 15 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Turkka Nieminen          SHS             13.38,5                     2+2=4
  2. Attei Kortehisto         SHS             13.38,6       0.00,1        4+3=7
  3. Eetu Keskinen            VäVi            15.08,2       1.29,7        4+1=5
  4. Matias Nevala            SHS             15.34,4       1.55,9        3+0=3
  5. Tiitus Päällysaho        SHS             17.30,4       3.51,9        2+1=3
  6. Joonas Nelimarkka        SHS             18.03,8       4.25,3        3+1=4
Sarjaluettelo

M17 Pojat 17 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Sameli Joronen           SHS             12.09,6                     0+0=0
  2. Kauhajärvi Juho          KaKa            13.34,6       1.25,0        2+2=4
  3. Saku Kalliomäki          KaKa            13.55,1       1.45,5        3+3=6
  4. Arttu Paalanen           Kangasniemn K   13.55,9       1.46,3        2+2=4
  5. Artturi Hautaniemi       SHS             15.41,4       3.31,8        2+5=7

 Poisjääneet   1
  -  38.            Sakari Koskela           SHS
Sarjaluettelo

N17 Tytöt 17 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Nella Keskinen           VäVi            15.31,4                     1+1=2
  2. Annika Tunturi           KaKa            17.20,0       1.48,6        0+2=2
  3. Tia-Maria Hautaniemi     SHS             17.25,9       1.54,5        2+1=3
  4. Venla Välläri            PunKu           17.27,0       1.55,6        4+2=6
  5. Juulia  Nelimarkka       SHS             21.10,4       5.39,0        1+4=5
Sarjaluettelo

N19 Naiset 19 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Sofia Joronen            SHS             15.36,7                     0+1=1
  2. Minna Hautaniemi         KaKa            18.44,8       3.08,1        2+0=2
Sarjaluettelo

N21 Naiset 21 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Emmi Hautaniemi          KaKa            15.55,7                     1+0=1
Sarjaluettelo

MYL Miehet

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Matti Hakala             AAH             15.16,5                     3+1=4
  2. Antti Iivari             KaKa            15.42,6       0.26,1        2+3=5
  3. Mika Lammi               KaKa            16.48,0       1.31,5        2+3=5
  4. Matti Vainionpää         SHS             17.01,0       1.44,5        2+3=5
  5. Eero Viitikko            KaKa            17.42,9       2.26,4        1+1=2
Sarjaluettelo

NYL Naiset

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Annukka Siltakorpi       KuRy            13.46,6                     2+0=2
  2. Caroline Sandelin        NKB             15.22,4       1.35,8        1+2=3

 Poisjääneet   1
  -  59.            Annika Sjöström          Larsmo IF
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Juha Järvelä             KuRy            16.45,1                     1+4=5
Sarjaluettelo

M40 Miehet 40 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Teemu Rajala             KuRy            16.05,4                     3+3=6
  2. Jarkko Lehtiniemi        KuRy            17.20,9       1.15,5        4+4=8
Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Ilari Köykkä             KaKa            13.47,0                     0+1=1
  2. Teemu Hauhia             SHS             18.37,1       4.50,1        3+4=7
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Esa Kangasmäki           KaKa            15.30,8                     0+2=2
Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Ilpo Toikkanen           KuRy            14.49,1                     0+2=2
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Kalle Lähdesmäki         SHS             17.11,4                     1+3=4
Sarjaluettelo

M70 Miehet 70 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Aimo Lehtiniemi          KuRy            19.00,2                     3+4=7
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero  Sakkoeritt.

  1. Eija Hauhia              SHS             22.52,2                     5+2=7
Sarjaluettelo