Aikuisurh. SM pikakisa 25.2.2017

L Ä H T Ö L I S T A

© Kauhajoen Karhu

Kilpailun sarjat: M35; M40; M45; M50; M55; M60; M65; M70; M75; M80; N35; N40; N45
; N50; N55; N60; N65; N9; M9; N11; M11; N13; M13; N15; M15; N17; M17; N19; N21; NYL
; M21; MYL

M35 Miehet 35 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.00.00            M35          1  Mikko Lehtola           KuiKis
11.00.30            M35          2  Tuomo Savonmäki         RiKi
11.01.00            M35          3  Ryönänkoski Vesa-Matti  SaRe
11.01.30            M35          4  Jani Kauhajärvi         KaKa
11.02.00            M35          5  Timo Antila             JU
11.02.30            M35          6  Mattias Forsbacka       LIF
11.03.00            M35          7  Jarkko Rajala           YKV
11.03.30            M35          8  Heinonen Juha-Matti     SaRe
11.04.00            M35          9  Jani Mikkonen           Kuhmo Ski
11.04.30            M35         10  Juha Järvelä            KuRy
Sarjaluettelo

M40 Miehet 40 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.05.00            M40         11  Tommi Aho               SHS
11.05.30            M40         12  Jari Anttonen           KainÄ
11.06.00            M40         13  Antti Henriksson        OHS
11.06.30            M40         14  Sami Siimestö           KontU
11.07.00            M40         15  Paavo Puurunen          Kuhmo Ski
11.07.30            M40         16  Risto Pernu             HimU
11.08.00            M40         17  Teemu Rajala            KuRy
11.08.30            M40         18  Heikki Laurila          OHS
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.09.00            M45         19  Pauli Turtinen          OHS
11.09.30            M45         20  Jouni Rantala           KANGKI
11.10.00            M45         21  Seppo Kauppinen         OripUrh
11.10.30            M45         22  Joni Tenhunen           HaHa
11.11.00            M45         23  Mika Kilpeläinen        OripUrh
11.11.30            M45         24  Pasi Rangell            AAH
11.12.00            M45         25  Ismo Niva               Kuhmo Ski
11.12.30            M45         26  Arto Hakala             AAH
11.13.00            M45         27  Tommy Haglund           LIF
11.13.30            M45         28  Pasi Saastamoinen       HaHa
11.14.00            M45         29  Mika Rinta-Keturi       SHS
11.14.30            M45         30  Risto Haikonen          MH
Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.15.00            M50         31  Vesa Harjula            LBT
11.15.30            M50         32  Simo-Pekka Aarnisalo    AAH
11.16.00            M50         33  Jarmo Heikkinen         OripUrh
11.16.30            M50         34  Esa Savolainen          PHS
11.17.00            M50         35  Juha Pietilä            JU
11.17.30            M50         36  Esa Pylvänen            KK-V
11.18.00            M50         37  Timo Kostiainen         KuiKis
11.18.30            M50         38  Ilari Köykkä            KaKa
11.19.00            M50         39  Juha Julkunen           LBT
11.19.30            M50         40  Kari Rauhamaa           KK-V
11.20.00            M50         41  Rauno Hakala            HaHa
11.20.30            M50         42  Ari-Pekka Laine         TVV
11.21.00            M50         43  Markku Reponen          MH
11.21.30            M50         44  Lauri Holmi             OHS
11.22.00            M50         45  Teemu Hauhia            SHS
11.22.30            M50         46  Fredrik Mattsson        LIF
11.23.00            M50         47  Pasi Koistinen          RiKi
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.23.30            M55         48  Esa Kangasmäki          KaKa
11.24.00            M55         49  Jarmo Pietilä           KäTa
11.24.30            M55         50  Österholm Stig          ÖSK
11.25.00            M55         51  Petri Alatalo           KHS
11.25.30            M55         52  Timo Korhonen           KuiKis
11.26.00            M55         53  Timo Salonen            AAH
11.26.30            M55         54  Jukka Kallio            Ulvura
11.27.00            M55         55  Raimo Sevón             OHS
11.27.30            M55         56  Heikki Vuoksiala        KyKP
11.28.00            M55         57  Jarmo Tikka             LHS
11.28.30            M55         58  Ahti Härkönen           PuRy
11.29.00            M55         59  Harri Henttonen         KK-V
11.29.30            M55         60  Asko Oijennus           KaKa
Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.30.00            M60         61  Keijo Kuntola           KuRy
11.30.30            M60         62  Alpo Sällinen           SumKy
11.31.00            M60         63  Markku Ruohonen         HaHa
11.31.30            M60         64  Eero Nyberg             TVV
11.32.00            M60         65  Pekka Lammi             KaKa
11.32.30            M60         66  Kent Nykamp             IF FYREN
11.33.00            M60         67  Seppo Anttila           HU-46
11.33.30            M60         68  Aimo Korjonen           VEHV
11.34.00            M60         69  Pertti Luuri            SHS
11.34.30            M60         70  Hannu Juntunen          KainÄ
11.35.00            M60         71  Keijo Kattelus          KyKP
11.35.30            M60         72  Tommy Klemets           IF FYREN
11.36.00            M60         73  Ilpo Toikkanen          KuRy
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.36.30            M65         74  Vehkala Eero            SaRe
11.37.00            M65         75  Keijo Heijari           KyKP
11.37.30            M65         76  Arto Härkönen           KainÄ
11.38.00            M65         77  Jouko Peltomaa          KaKa
11.38.30            M65         78  Markku Nieminen         TVV
11.39.00            M65         79  Pekka Turunen           KontU
11.39.30            M65         80  Seppo Kammonen          MH
11.40.00            M65         81  Jouko Sällinen          SumKy
11.40.30            M65         82  Henning Nynäs           LIF
11.41.00            M65         83  Mauri Särssi            RiKi
11.41.30            M65         84  Heikki Rantanen         OripUrh
11.42.00            M65         85  Osmo Haapanen           RiKi
11.42.30            M65         86  Jouko  Kyläutsuri       OripUrh
Sarjaluettelo

M70 Miehet 70 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.43.00            M70         87  Eero Sievänen           Kalske
11.43.30            M70         88  Aimo Lehtiniemi         KuRy
11.44.00            M70         89  Heikki Ikola            JU
11.44.30            M70         90  Heino Malinen           KuiKis
11.45.00            M70         91  Mauri Siimestö          KontU
11.45.30            M70         92  Kari Vähäkylä           HaHa
11.46.00            M70         93  Per Snellman            LIF
Sarjaluettelo

M75 Miehet 75 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.46.30            M75         94  Antti Salminen          KANGKI
11.47.00            M75         95  Juhani Outila           OHS
11.47.30            M75         96  Reino Rantanen          KANGKI
11.48.00            M75         97  Kalevi Vähäkylä         HaHa
Sarjaluettelo

M80 Miehet 80 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.48.30            M80         98  Pertti Sormunen         PiPi
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.49.00            N35         99  Merja Santaniemi        OHS
Sarjaluettelo

N40 Naiset 40 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.49.30            N40        100  Johanna Magga           OHS
11.50.00            N40        101  Kati Fränti             SHS
11.50.30            N40        102  Anna-Liisa Häkkinen     PunKu
11.51.00            N40        103  Susan Humppi            KeuKi
11.51.30            N40        104  Tuula Hyytiäinen        MH
11.52.00            N40        105  Anu Koistinen           RiKi
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.52.30            N45        106  Eija Hauhia             SHS
11.53.00            N45        107  Pirjo-Marja Pitkäkangas JaJa
11.53.30            N45        108  Sari Laurila            OHS
Sarjaluettelo

N50 Naiset 50 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.54.00            N50        109  Päivi Savolainen        PHS
11.54.30            N50        110  Terttu Uusitalo         LoimJa
11.55.00            N50        111  Hilkka Mäki-Panula      SHS
11.55.30            N50        112  Satu Salokannel         HaHa
11.56.00            N50        113  Arja Ala-aho            KaKa
Sarjaluettelo

N55 Naiset 55 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.56.30            N55        114  Anne Hautamäki          OHS
Sarjaluettelo

N60 Naiset 60 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.57.00            N60        115  Anne Talvensaari-MattilaOHS
Sarjaluettelo

N65 Naiset 65 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.57.30            N65        116  Augustson Terttu        ÖSK
Sarjaluettelo

N9 Tytöt 9 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.10.00            N9         131  Ella Penttilä           JU
12.10.30            N9         132  Jasmiina Nelimarkka     SHS
12.11.00            N9         133  Essi Penttilä           JU
12.11.30            N9         134  Anni Hietamäki          SHS
Sarjaluettelo

M9 Pojat 9 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.12.00            M9         135  Hannes Bengs            NKB
Sarjaluettelo

N11 Tytöt 11 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.12.30            N11        136  Venla Hietalahti        KaKa
12.13.00            N11        137  Hetastiina Hursti       KangKi
Sarjaluettelo

M11 Pojat 11 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.13.30            M11        138  Lauri Koivula           UlvUra
12.14.00            M11        139  Matias Hietamäki        SHS
12.14.30            M11        140  Lari Riippi             SHS
12.15.00            M11        141  Benjamin Granskog       NKB
Sarjaluettelo

N13 Tytöt13 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.15.30            N13        142  Ella Liljeqvist         LIF
12.16.00            N13        143  Vilma Hietalahti        KaKa
12.16.30            N13        144  Sini Hietamäki
12.17.00            N13        145  Sari Rantoja            SHS
12.17.30            N13        146  Rebecca Sandnäs         LIF
12.18.00            N13        147  Iida Asunmaa            SHS
Sarjaluettelo

M13 Pojat 13 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.18.30            M13        148  Teemu Pajuranta         SHS
12.19.00            M13        149  Eetu Penttilä           JU
12.19.30            M13        150  William Rönn            NKB
12.20.00            M13        151  Arno Hautaniemi         SHS
12.20.30            M13        152  Jeremias Bengs          NKB
Sarjaluettelo

N15 Tytöt 15 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.21.00            N15        153  Anni Vikström           LIF
12.21.30            N15        154  Lotta Koivula           UlvUra
Sarjaluettelo

M15 Pojat 15 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.22.00            M15        155  Turkka Nieminen         SHS
12.22.30            M15        156  Joonas Nelimarkka       SHS
12.23.00            M15        157  Leevi Hietalahti        KaKa
12.23.30            M15        158  William Granskog        NKB
12.24.00            M15        159  Matias Nevala           SHS
Sarjaluettelo

N17 Tytöt 17 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.24.30            N17        160  Annika Tunturi          KaKa
12.25.00            N17        161  Milja Halttunen         Kalske
12.25.30            N17        162  Amanda Nyfors           LIF
12.26.00            N17        163  Juulia Nelimarkka       SHS
12.26.30            N17        164  Tia-Maria Hautaniemi    SHS
Sarjaluettelo

M17 Pojat 17 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.27.00            M17        165  Juho Kauhajärvi         KaKa
12.27.30            M17        166  Jarkko Rantoja          SHS
12.28.00            M17        167  Ville Joopi             UlvUra
12.28.30            M17        168  Sameli Joronen          SHS
12.29.00            M17        169  Saku Kalliomäki         KaKa
12.29.30            M17        170  Niko Rinta-Keturi       SHS
12.30.00            M17        171  Artturi Hautaniemi      SHS
Sarjaluettelo

N19 Naiset 19 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.30.30            N19        172  Minna Hautaniemi        KaKa
12.31.00            N19        173  Sofia Joronen           SHS
Sarjaluettelo

N21 Naiset 21 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.31.30            N21        174  Emmi Hautaniemi         KaKa
12.32.00            N21        175  Sanna-Mari Purola       SHS
Sarjaluettelo

NYL Naiset

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.32.30            NYL        176  Tuulikki Mattila        SHS
12.33.00            NYL        177  Annika Sjöström         LIF
12.33.30            NYL        178  Riikka Haataja          SaRe
12.34.00            NYL        179  Emmi Floor              KuiKis
12.34.30            NYL        180  Caroline Sandelin       NKB
12.35.00            NYL        181  Johanna Keisala         SHS
Sarjaluettelo

M21 Miehet 21 vuotta

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.35.30            M21        182  Pyry Stevander          SHS
Sarjaluettelo

MYL Miehet

   Lähtö            Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.36.00            MYL        183  Lauri Eskola            LoimJa
12.36.30            MYL        184  Eero Viitikko           KaKa
12.37.00            MYL        185  Otto Ruusunen           AAH
12.37.30            MYL        186  Mika Lammi              KaKa
Sarjaluettelo